Kemah Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 24400

Posta Kodu Sorgulama

Kemah Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 24400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kemah adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kemah’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kemah Posta Kodu 24400. Kemah adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kemah Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kemah adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kemah gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kemah adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kemah posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kemah da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kemah adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kemah Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kemah Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kemah İlçesinde toplamda 82 tane mahalle bulunmaktadır. Kemah Mahalleleri (Ağaçsaray Köyü, Akbudak Köyü, Akça Köyü, Aktaş Köyü, Akyünlü Köyü, Alp Köyü, Aşağıgedik Mah., Atma Köyü, Ayranpınar Köyü, Beklimçay Mah., Beşikli Köyü, Boğaziçi Köyü, Bozoğlak Köyü, Cevizlik Köyü, Çakırlar Köyü, Çalgı Köyü, Çalıklar Köyü, Çamlıyayla Köyü, Çarşı Mah., Çiğdemli Köyü, Çirgişin Mah., Dedek Köyü, Dedeoğlu Köyü, Dere Köyü, Dikyamaç Köyü, Doğan Köyü, Doğanbeyli Köyü, Doruca Köyü, Dutlu Köyü, Elmalı Köyü, Eriç Köyü, Esimli Köyü, Eskibağlar Köyü, Gediktepe Köyü, Göğüsbağı Mah., Gökkaya Köyü, Gölkaynak Köyü, Gülbahçe Köyü, Hakbilir Köyü, Ilgarlı Köyü, İncedere Köyü, Karaca Köyü, Karadağ Köyü, Kardere Köyü, Karşıbağ Mah., Kayabaşı Köyü, Kazankaya Köyü, Kedek Köyü, Kemeryaka Köyü, Kırıkdere Köyü, Koçkar Köyü, Konuksever Köyü, Koruyolu Köyü, Kömürköy Köyü, Kutluova Köyü, Küplü Köyü, Maksutuşağı Köyü, Mektepönü Mah., Mermerli Köyü, Mezra Köyü, Muratboynu Köyü, Oğuz Köyü, Olukpınar Köyü, Ortagedik Mah., Özdamar Köyü, Parmakkaya Köyü, Pörhenkbaşı Mah., Sarıyazı Köyü, Seringöze Köyü, Sürek Köyü, Şahintepesi Köyü, Tandırbaşı Köyü, Tanköy Köyü, Taşbulak Köyü, Tuzlaköy Köyü, Uluçınar Köyü, Yağca Köyü, Yahşiler Köyü, Yardere Köyü, Yastıktepe Köyü, Yukarı Mah., Yücebelen Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kemah adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kemah Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kemah posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kemah seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kemah Posta Kodu 2023

Web sitemizde Kemah posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kemah posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kemah posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kemah adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kemah adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kemah adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kemah nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kemah da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kemah Mahalleleri