Sivrice Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 23900

Posta Kodu Sorgulama

Sivrice Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 23900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Sivrice adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Sivrice’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Sivrice Posta Kodu 23900. Sivrice adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Sivrice Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Sivrice adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Sivrice gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Sivrice adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Sivrice posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Sivrice da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Sivrice adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Sivrice Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Sivrice Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Sivrice İlçesinde toplamda 57 tane mahalle bulunmaktadır. Sivrice Mahalleleri (Akbuğday Köyü, Akpınar Mah., Akseki Köyü, Alaattinköy Köyü, Alıncık Köyü, Aşağıçanakçı Köyü, Başkaynak Köyü, Bekçitepe Köyü, Canuşağı Köyü, Çatakkaya Köyü, Çevrimtaş Köyü, Çortunlu Köyü, Dedeyolu Köyü, Dereboynu Köyü, Dikmen Köyü, Doğanbağı Köyü, Doğansu Köyü, Dörtbölük Köyü, Duygulu Köyü, Düzbahçe Köyü, Elmasuyu Köyü, Gelindere Köyü, Gölbaşı Mah., Görgülü Köyü, Gözeli Köyü, Günbalı Köyü, Güneyköy Köyü, Hacılar Köyü, Hazar Mah, Ilıncak Köyü, Kalaba Köyü, Kamışlık Köyü, Karaçalı Mah., Kavakköy Köyü, Kavallı Köyü, Kayabağları Köyü, Kayapınar Köyü, Kılıçkaya Köyü, Kösebayır Köyü, Kültür Mah., Kürkköy Köyü, Mollaali Köyü, Olgunlar Mah., Sanayi Mah., Soğukpınar Köyü, Sürek Köyü, Tarlatepe Köyü, Taşlıyayla Köyü, Topaluşağı Köyü, Uslu Köyü, Üçlerce Köyü, Üyürük Köyü, Yaruşağı Köyü, Yedikardeş Köyü, Yedipınar Köyü, Yukarıçanakçı Köyü, Yürekkaya Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Sivrice adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sivrice Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sivrice posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Sivrice seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Sivrice Posta Kodu 2024

Web sitemizde Sivrice posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Sivrice posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Sivrice posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Sivrice adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Sivrice adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Sivrice adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Sivrice nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Sivrice da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Sivrice Mahalleleri