Merkez Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 23180

Posta Kodu Sorgulama

Merkez Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 23180. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Merkez adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Merkez’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Merkez Posta Kodu 23180. Merkez adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Merkez Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Merkez adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Merkez gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Merkez adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Merkez posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Merkez da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Merkez adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Merkez Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Merkez Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Merkez İlçesinde toplamda 189 tane mahalle bulunmaktadır. Merkez Mahalleleri (Abdullahpaşa Mah., Acıpayam Köyü, Akçakale Köyü, Akmezrasahilönü Mah., Akpınar Mah., Aksaray Mah., Alaca Köyü, Alatarla Köyü, Alayaprak Köyü, Alpagut Köyü, Altınkuşak Köyü, Arındık Köyü, Aşağıdemirtaş Köyü, Ataşehir Mah., Avcılı Köyü, Aydıncık Köyü, Aydınlar Köyü, Badempınarı Köyü, Bağdere Köyü, Bağlar Mah., Bağlarca Köyü, Bahçekapı Köyü, Balibey Köyü, Ballıca Köyü, Balpınar Köyü, Beşikköy Köyü, Beşoluk Köyü, Beydalı Köyü, Beydoğmuş Köyü, Bölüklü Köyü, Bulutlu Köyü, Cevizdere Köyü, Cipköy Köyü, Cumhuriyet Mah., Çağlar Köyü, Çalıca Köyü, Çarşı Mah., Çatalçeşme Mah., Çatalharman Köyü, Çöteli Köyü, Dallıca Köyü, Dambüyük Köyü, Dedepınarı Köyü, Değirmenönü Köyü, Dereboğazı Köyü, Doğankuş Köyü, Doğukent Mah., Durupınar Köyü, Elmapınarı Köyü, Erbildi Köyü, Esenkent Köyü, Esentepe Mah., Fatih Mah., Fatmalı Köyü, Fevziçakmak Mah., Gedikyolu Köyü, Gökçe Köyü, Gölardı Köyü, Gölköy Köyü, Göllübağ Köyü, Gözebaşı Köyü, Gözpınarı Köyü, Güllübağ Köyü, Gülmahmut Köyü, Gülpınar Mah., Gümüşbağları Köyü, Gümüşkavak Mah., Günaçtı Köyü, Günbağı Köyü, Güneyçayırı Köyü, Güntaşı Mah., Güzelyalı Köyü, Hal Köyü, Hankendi Köyü, Harmantepe Köyü, Harput Köyü, Harput Mah., Hıdırbaba Köyü, Hicret Mah., Hilalkent Mah., Hoşköy Köyü, Hürriyet Mah., Işıkyolu Köyü, İcadiye Mah., İçme Köyü, İkitepe Köyü, İzzetpaşa Mah., Kaplıkaya Köyü, Karaali Köyü, Karaçavuş Köyü, Karasaz Köyü, Karataş Köyü, Karşıbağ Mah., Kavakpınar Köyü, Kavaktepe Köyü, Kepektaşı Köyü, Kıraç Mah., Kıraçköy Köyü, Kırklar Mah., Kızılay Mah., Koçharmanı Köyü, Koçkale Köyü, Konak Mah., Konakalmaz Köyü, Koparuşağı Köyü, Korucu Köyü, Korukköy Köyü, Kozluk Köyü, Körpe Köyü, Kumla Köyü, Kurtdere Köyü, Kuşhane Köyü, Kuyulu Köyü, Küllük Köyü, Kültür Mah., Merkez Mah., Meşeli Köyü, Mollakendi Mah., Muratcık Köyü, Mustafapaşa Mah., Nailbey Mah., Nuralı Köyü, Obuz Köyü, Olgunlar Mah., Orgeneraleşrefbitlis Mah., Ortaçalı Köyü, Oymaağaç Köyü, Öksüzuşağı Köyü, Örençay Köyü, Paşalar Mah., Pelteköy Köyü, Pirinçci Köyü, Poyraz Köyü, Rızaiye Mah., Safran Mah., Sakabaşı Köyü, Salıbaba Mah., Salkaya Köyü, Sanayi Mah., Sanayiosb, Sancaklı Köyü, Sarayatik Mah., Sarıçubuk Köyü, Sarıgül Köyü, Sarıkamış Köyü, Sarılı Köyü, Sarıtosun Köyü, Sarıyakup Köyü, Sedeftepe Köyü, Serince Köyü, Sinanköy Köyü, Sugözü Köy, Sugözü Köyü, Sünköy Köyü, Sütlüce Köyü, Şabanlı Köyü, Şahaplı Köyü, Şahinkaya Köyü, Şehsuvar Köyü, Tadım Köyü, Temürköy Köyü, Tepeköy Köyü, Tohumlu Köyü, Ulukent Mah., Uzuntarla Köyü, Üçağaç Köyü, Üniversite Mah., Ürünveren Köyü, Yalındamlar Köyü, Yalnız Köyü, Yazıpınarı Köyü, Yedigöze Köyü, Yemişlik Köyü, Yeni Mah., Yenibağlar Mah., Yenice Mah., Yenikapı Köyü, Yenikonak Köyü, Yeşilkuşak Mah., Yeşilyurt Mah., Yıldızbağları Mah., Yolaçtı Köyü, Yolüstü Köyü, Yukarıbağ Köyü, Yukarıçakmak Köyü, Yukarıdemirtaş Köyü, Yünlüce Köyü, Yüzbaşı Mah., Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Merkez adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Merkez Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Merkez posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Merkez seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Merkez Posta Kodu 2024

Web sitemizde Merkez posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Merkez posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Merkez posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Merkez adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Merkez adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Merkez adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Merkez nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Merkez da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Merkez Mahalleleri