Maden Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 23400

Posta Kodu Sorgulama

Maden Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 23400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Maden adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Maden’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Maden Posta Kodu 23400. Maden adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Maden Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Maden adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Maden gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Maden adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Maden posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Maden da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Maden adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Maden Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Maden Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Maden İlçesinde toplamda 52 tane mahalle bulunmaktadır. Maden Mahalleleri (Ağadibek Köyü, Akboğa Köyü, Altıntarla Köyü, Altıoluk Köyü, Arslantaşı Köyü, Bahçedere Köyü, Bahçelievler Mah., Bakladamlar Köyü, Camiikebir Mah., Cumhuriyetçi Köyü, Çakıroğlu Köyü, Çakmakkaya Köyü, Çalkaya Köyü, Çanakça Köyü, Çataklı Köyü, Çayırköy Köyü, Çitliköy Köyü, Durmuştepe Köyü, Dutpınar Köyü, Eğrikavak Köyü, Esenlik Köyü, Gezin Köyü, Gürçubuk Köyü, Halkalı Köyü, Hanevleri Köyü, Hatunköy Köyü, Hazar(kavak) Köyü, Işıktepe Köyü, İncebayır Köyü, Karatop Köyü, Kartaldere Köyü, Kaşlıca Köyü, Kayalar Köyü, Kayranlı Köyü, Kızıltepe Köyü, Koçkonağı Köyü, Kumyazı Köyü, Küçükova Köyü, Naldöken Köyü, Örtülü Köyü, Plajköy Köyü, Polatköy Köyü, Sağırlı Köyü, Sularbaşı Köyü, Tekevler Köyü, Tepecik Köyü, Topaluşağı Köyü, Yalnızdamlar Köyü, Yenibahçe Köyü, Yeşilova Köyü, Yıldızhan Köyü, Yoncapınar Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Maden adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Maden Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Maden posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Maden seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Maden Posta Kodu 2023

Web sitemizde Maden posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Maden posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Maden posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Maden adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Maden adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Maden adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Maden nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Maden da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Maden Mahalleleri