Kovancılar Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 23850

Posta Kodu Sorgulama

Kovancılar Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 23850. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kovancılar adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kovancılar’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kovancılar Posta Kodu 23850. Kovancılar adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kovancılar Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kovancılar adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kovancılar gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kovancılar adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kovancılar posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kovancılar da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kovancılar adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kovancılar Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kovancılar Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kovancılar İlçesinde toplamda 82 tane mahalle bulunmaktadır. Kovancılar Mahalleleri (Akmezrea Köyü, Aşağıdemirci Köyü, Aşağıkanatlı Köyü, Aşağıköse Köyü, Aşağımirahmet Köyü, Avlağı Köyü, Bağgülü Köyü, Bağlar Mah., Bahçelievler Mah., Bayramyazı Köyü, Beşpınar Köyü, Bilalköy Köyü, Çakırkaş Köyü, Çarşıbaşı Mah., Çatakbaşı Köyü, Çaybağı Köyü, Çaybaşı Mah., Çelebi Köyü, Çiftlikköy Köyü, Değirmentaşı Köyü, Demirci Köyü, Durmuşlar Köyü, Ekinbağı Köyü, Ekinözü Köyü, Fahribey Köyü, Fahribeymezreası Köyü, Fatih Mah., Gedikyurt Köyü, Göçmezler Köyü, Gökçedal Köyü, Gözecik Köyü, Gülçatı Köyü, Gültepe, Hacımekke Köyü, Hacısam Köyü, Heybet Mah., İğdeli Köyü, İsaağamezrası Köyü, İsmetpaşa Mah., Kaçar Köyü, Kapıaçmaz Köyü, Karabük Köyü, Karasungur Köyü, Karıncaköy Köyü, Kavakköy Köyü, Kayalık Köyü, Kolluca Köyü, Köprüdere Köyü, Kuşağacı Köyü, Kuşçuköy Köyü, Muratbağı Köyü, Mustafaköy Köyü, Okçular Köyü, Osmanağa Köyü, Salkımlı Köyü, Saraybahçe Köyü, Sarıbuğday Köyü, Soğanlı Köyü, Soğukpınar Köyü, Sürekli Köyü, Şenova Köyü, Tabanözü Köyü, Taşçanak Köyü, Taşören Köyü, Tatarköy Köyü, Tepebağı Köyü, Topağaç Köyü, Tuna Mah., Uyandık Köyü, Uzunova Köyü, Yarımca Köyü, Yazıbaşı Köyü, Yenidam Köyü, Yeniköymezreası Köyü, Yeşildere Köyü, Yeşilköy Köyü, Yılbaşı Köyü, Yoncalıbayır Köyü, Yukarıdemirci Köyü, Yukarıkanatlı Köyü, Yukarıkazanlar Köyü, Yukarımirahmet Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kovancılar adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kovancılar Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kovancılar posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kovancılar seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kovancılar Posta Kodu 2023

Web sitemizde Kovancılar posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kovancılar posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kovancılar posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kovancılar adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kovancılar adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kovancılar adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kovancılar nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kovancılar da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kovancılar Mahalleleri