Keban Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 23700

Posta Kodu Sorgulama

Keban Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 23700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Keban adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Keban’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Keban Posta Kodu 23700. Keban adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Keban Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Keban adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Keban gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Keban adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Keban posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Keban da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Keban adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Keban Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Keban Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Keban İlçesinde toplamda 34 tane mahalle bulunmaktadır. Keban Mahalleleri (Akçatepe Köyü, Akgömlek Köyü, Altınkürek Köyü, Altıyaka Köyü, Arslankaşı Köyü, Aşağıçakmak Köyü, Bademli Köyü, Bahçeli Köyü, Baraj Mah., Bayındır Köyü, Beydeğirmeni Köyü, Bölükçalı Köyü, Büklümlü Köyü, Çalık Köyü, Çevrekaya Köyü, Değirmenbaşı Mah., Denizli Köyü, Dürümlü Köyü, Fırat Mah., Gökbelen Köyü, Göldere Köyü, Güneytepe Köyü, Kallar Mah., Kopuzlu Köyü, Koyunuşağı Köyü, Kurşunkaya Köyü, Kuşçu Köyü, Örenyaka Köyü, Pınarlar Köyü, Sağdıçlar Köyü, Taşkesen Köyü, Topkıran Köyü, Ulupınar Köyü, Üçpınar Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Keban adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Keban Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Keban posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Keban seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Keban Posta Kodu 2024

Web sitemizde Keban posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Keban posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Keban posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Keban adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Keban adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Keban adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Keban nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Keban da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Keban Mahalleleri