Karakoçan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 23600

Posta Kodu Sorgulama

Karakoçan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 23600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Karakoçan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Karakoçan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Karakoçan Posta Kodu 23600. Karakoçan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Karakoçan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Karakoçan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Karakoçan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Karakoçan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Karakoçan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Karakoçan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Karakoçan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Karakoçan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Karakoçan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Karakoçan İlçesinde toplamda 75 tane mahalle bulunmaktadır. Karakoçan Mahalleleri (Ağamezreası Köyü, Akarbaşı Köyü, Akbulak Köyü, Akçiçek Köyü, Akkuş Köyü, Akyokuş Köyü, Alayağmur Köyü, Altınoluk Köyü, Aşağıovacık Köyü, Bahçecik Köyü, Bahçelievler Mah., Balcalı Köyü, Bardaklı Köyü, Başyurt Köyü, Başyurt Mah., Beydere Köyü, Bulgurcuk Köyü, Cumhuriyet Köyü, Çalıkaya Köyü, Çamardı Köyü, Çanakçı Köyü, Çatalyol Köyü, Çavuşyolu Köyü, Çayırdam Köyü, Çayırgülü Köyü, Demirdelen Köyü, Demirtepe Köyü, Deveci Köyü, Doğanoğlu Köyü, Durmuşköy Köyü, Gölpınar Mah., Gölyaylası Mah., Gözerek Köyü, Güllüce Köyü, Gündeğdi Köyü, Hamzalı Köyü, İsabey Köyü, Kalecik Köyü, Kalkankaya Köyü, Karakoçan Köyü, Karapınar Köyü, Karasakal Köyü, Karşıyaka Mah., Kavakdere Köyü, Kırgıl Köyü, Kırkpınar Mah., Kızılca Köyü, Kızılpınar Köyü, Koçyiğitler Köyü, Köryusuf Köyü, Kulubaba Mah., Kulundere Köyü, Kuşcu Köyü, Kümbet Köyü, Mahmutlu Köyü, Maksutali Köyü, Mirahmet Köyü, Okçular Köyü, Ormancık Köyü, Pamuklu Köyü, Paşayaylası Köyü, Sağın Köyü, Savucak Köyü, Tekardıç Köyü, Tepe Mah., Üçbudak Köyü, Yalıntaş Köyü, Yeni Mah., Yenice Köyü, Yenikaya Köyü, Yeniköy Köyü, Yoğunağaç Köyü, Yukarıovacık Köyü, Yücekonak Köyü, Yüzev Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Karakoçan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Karakoçan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Karakoçan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Karakoçan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Karakoçan Posta Kodu 2023

Web sitemizde Karakoçan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Karakoçan posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Karakoçan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Karakoçan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Karakoçan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Karakoçan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Karakoçan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Karakoçan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Karakoçan Mahalleleri