Eskibaskil Mah. Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 23800

Posta Kodu Sorgulama

Eskibaskil Mah. Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 23800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Eskibaskil Mah. adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Eskibaskil Mah.’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Eskibaskil Mah. Posta Kodu 23800. Eskibaskil Mah. adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Eskibaskil Mah. Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Eskibaskil Mah. adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Eskibaskil Mah. gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Eskibaskil Mah. adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Eskibaskil Mah. posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Eskibaskil Mah. da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Eskibaskil Mah. adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Eskibaskil Mah. Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Eskibaskil Mah. Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Eskibaskil Mah. İlçesinde toplamda 66 tane mahalle bulunmaktadır. Eskibaskil Mah. Mahalleleri (Akdemir Köyü, Akuşağı Köyü, Aladikme Köyü, Alangören Köyü, Altınuşağı Köyü, Aydınlar(aşağıkuluşağı) Köyü, Beşbölük Köyü, Bilaluşağı Köyü, Bozoğlak Köyü, Canbeyler Mah., Cumhuriyet Mah., Çavuşlu Köyü, Çiğdemlik Köyü, Deliktaş Köyü, Demirlibahçe Köyü, Doğancık Köyü, Düğüntepe Köyü, Emirhan Köyü, Eskibaskil Mah., Eskiköy Köyü, Gemici Köyü, Habipuşağı Köyü, Hacıhüseyinler Köyü, Hacımehmetli Köyü, Hacımustafaköy Köyü, Hacıuşağı Köyü, Harabakayış Köyü, Hüyükköy Köyü, Işıklar Köyü, İmikuşağı Köyü, Kadıköy Köyü, Karaali Köyü, Karagedik Köyü, Karakaş Köyü, Karaoğlu Köyü, Kayabeyli Köyü, Kızıluşağı Köyü, Koçyolu Köyü, Konacık Köyü, Konalga Köyü, Kumlutarla Köyü, Kuşsarayı Köyü, Kutlugün Köyü, Meydancık Köyü, Mustafademirel Mah., Odabaşı Mah., Paşakonağı Köyü, Pınarlı Köyü, Resülkahya Köyü, Sarıtaş Köyü, Situşağı Köyü, Söğütdere Köyü, Sultanuşağı Köyü, Suyatağı Köyü, Şahaplı Köyü, Şahindere Köyü, Şefkat Mah., Tabanbükü Köyü, Tavşanuşağı Köyü, Topaluşağı Köyü, Yalındam Köyü, Yaylanlı Köyü, Yeniocak Köyü, Yıldızlı Köyü, Yukarıkuluşağı Köyü, Yürekli Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Eskibaskil Mah. adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eskibaskil Mah. Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eskibaskil Mah. posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Eskibaskil Mah. seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Eskibaskil Mah. Posta Kodu 2021

Web sitemizde Eskibaskil Mah. posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Eskibaskil Mah. posta kodu 2021 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Eskibaskil Mah. posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Eskibaskil Mah. adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Eskibaskil Mah. adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Eskibaskil Mah. adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Eskibaskil Mah. nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Eskibaskil Mah. da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Baskil Mahalleleri