Uzunköprü Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 22200

Posta Kodu Sorgulama

Uzunköprü Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 22200. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Uzunköprü adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Uzunköprü’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Uzunköprü Posta Kodu 22200. Uzunköprü adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Uzunköprü Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Uzunköprü adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Uzunköprü gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Uzunköprü adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Uzunköprü posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Uzunköprü da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Uzunköprü adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Uzunköprü Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Uzunköprü Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Uzunköprü İlçesinde toplamda 71 tane mahalle bulunmaktadır. Uzunköprü Mahalleleri (Alıç Köyü, Altınyazı Köyü, Aslıhan Köyü, Aşçıoğlu Mah., Atatürk Mah., Balaban Köyü, Balaban Mah., Balabankoru Köyü, Başağıl Köyü, Bayramlı Köyü, Beykonağı Köyü, Bıldır Köyü, Büyükşehsuvarbey Mah., Cumhuriyet Mah., Çakmakköy Köyü, Çalıköy Köyü, Çavuşlu Köyü, Çiftlikköy Köyü, Çobanpınar Köyü, Çöpköy Mah., Danişment Köyü, Değirmenci Köyü, Demirtaş Mah., Dereköy Köyü, Elmalı Köyü, Gazihalil Köyü, Gazimehmet Köyü, Gemici Köyü, Habibhoca Mah., Halisehatun Mah., Hamidiye Köyü, Hamitli Köyü, Hasanpınar Köyü, İstiklal Mah., Kadıağılı Köyü, Kadıköy Köyü, Karabürçek Köyü, Karapınar Köyü, Karayayla Köyü, Kavacık Köyü, Kavak Mah., Kavakayazma Köyü, Kırkavak Köyü, Kırköy Köyü, Kiremitçisalih Köyü, Kurdu Köyü, Kurtbey Köyü, Kurttepe Köyü, Küçükşehsuvarbey Mah., Maksutlu Köyü, Malkoçköy Köyü, Mareşalfevziçakmak Mah., Mescit Mah., Meşeli Köyü, Muhacirkadı Köyü, Muradiye Mah., Muradiyecami Mah., Okullar Mah., Ömerbey Köyü, Rızaefendi Mah., Saçlımüsellim Köyü, Salarlı Köyü, Sazlımalkoç Köyü, Sığırcılı Köyü, Sipahi Köyü, Sultanşah Köyü, Süleymaniye Köyü, Turnacı Köyü, Türkobası Köyü, Yağmurca Köyü, Yenıköy Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Uzunköprü adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Uzunköprü Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Uzunköprü posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Uzunköprü seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Uzunköprü Posta Kodu 2024

Web sitemizde Uzunköprü posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Uzunköprü posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Uzunköprü posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Uzunköprü adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Uzunköprü adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Uzunköprü adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Uzunköprü nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Uzunköprü da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Uzunköprü Mahalleleri