Cumayeri Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 81700

Posta Kodu Sorgulama

Cumayeri Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 81700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Cumayeri adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Cumayeri’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Cumayeri Posta Kodu 81700. Cumayeri adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Cumayeri Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Cumayeri adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Cumayeri gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Cumayeri adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Cumayeri posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Cumayeri da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Cumayeri adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Cumayeri Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Cumayeri Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Cumayeri İlçesinde toplamda 25 tane mahalle bulunmaktadır. Cumayeri Mahalleleri (Akpınar Köyü, Avlıyan Köyü, Büyükmelen Köyü, Çamlıpınar Köyü, Çelikdere Köyü, Çevrik Mah., Dokuzdeğirmen Köyü, Esentepe Köyü, Hamascık Köyü, Harmankaya Köyü, Iğdır Köyü, Kızılüzüm Köyü, Mehmetakif Mah., Ordulukaradere Köyü, Orta Mah., Ören Köyü, Sırtpınar Köyü, Subaşı Köyü, Taşlık Köyü, Üvezbeli Köyü, Yaka Mah., Yeni Mah., Yenitepe Köyü, Yeşiltepe Köyü, Yukarıavlıyan Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Cumayeri adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Cumayeri Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Cumayeri posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Cumayeri seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Cumayeri Posta Kodu 2022

Web sitemizde Cumayeri posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Cumayeri posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Cumayeri posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Cumayeri adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Cumayeri adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Cumayeri adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Cumayeri nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Cumayeri da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Cumayeri Mahalleleri