Konak Mah. Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 21640

Posta Kodu Sorgulama

Konak Mah. Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 21640. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Konak Mah. adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Konak Mah.’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Konak Mah. Posta Kodu 21640. Konak Mah. adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Konak Mah. Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Konak Mah. adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Konak Mah. gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Konak Mah. adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Konak Mah. posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Konak Mah. da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Konak Mah. adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Konak Mah. Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Konak Mah. Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Konak Mah. İlçesinde toplamda 59 tane mahalle bulunmaktadır. Konak Mah. Mahalleleri (Akçayır Köyü, Akdere Köyü, Akyol Köyü, Alibey Köyü, Altınkum Köyü, Arı Köyü, Aşağıveysi Köyü, Babakaya Köyü, Bağlar Mah., Bahçelievler Mah., Başıbüyük Köyü, Bereketli Köyü, Beypınar Köyü, Boyunlu Köyü, Camii Mah., Çaldere Köyü, Çardakköy Köyü, Çiğdemli Köyü, Dağcılar Köyü, Dolaplıdere Köyü, Duru Köyü, Düzalan Köyü, Erikyazı Köyü, Eskiköy Köyü, Eşme Köyü, Feridun Mah., Görentepe Köyü, Görmez Köyü, Güçlü Köyü, Gündüz Köyü, İncesu Köyü, Kale Mah., Karacalar Köyü, Karahacı Köyü, Karamus Köyü, Kayadere Köyü, Keklikdere Köyü, Konak Mah., Mescit Mah., Onbaşılar Köyü, Ormandışı Köyü, Otluk Köyü, Selahattin Mah., Sulak Köyü, Susuz Köyü, Şanlı Köyü, Taşpınar Köyü, Tekel Mah., Tokluca Köyü, Umur Köyü, Üçbasamak Köyü, Yeniköy Köyü, Yenişehir Mah., Yolaç Köyü, Yolarası Köyü, Yukarıveysi Köyü, Yuva Köyü, Yüksek Mah., Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Konak Mah. adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Konak Mah. Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Konak Mah. posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Konak Mah. seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Konak Mah. Posta Kodu 2024

Web sitemizde Konak Mah. posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Konak Mah. posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Konak Mah. posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Konak Mah. adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Konak Mah. adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Konak Mah. adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Konak Mah. nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Konak Mah. da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Silvan Mahalleleri