Kayapınar Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 21070

Posta Kodu Sorgulama

Kayapınar Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 21070. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kayapınar adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kayapınar’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kayapınar Posta Kodu 21070. Kayapınar adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kayapınar Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kayapınar adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kayapınar gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kayapınar adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kayapınar posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kayapınar da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kayapınar adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kayapınar Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kayapınar Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kayapınar İlçesinde toplamda 29 tane mahalle bulunmaktadır. Kayapınar Mahalleleri (Avcısuyu Köyü, Barış Mah., Baykara Köyü, Beneklitaş Mah., Cankatran Mah., Cumhuriyet Köyü, Cücük Mah., Çölgüzeli Mah., Devedurağı Köyü, Dikentepe Köyü, Esentepe Köyü, Gözalan Mah., Gözegöl Mah., Güleçoba Köyü, Harmanardı Köyü, Hatipoğlu Köyü, Huzurevleri Mah., Kaldırım Köyü, Karayakup Köyü, Keklik Köyü, Petek Köyü, Peyas Mah., Pirinçlik Mah., Sağkulak Köyü, Taban Köyü, Talaytepe Mah., Tosunlu Köyü, Uyandık Mah., Yeniözerli Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kayapınar adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kayapınar Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kayapınar posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kayapınar seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kayapınar Posta Kodu 2022

Web sitemizde Kayapınar posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kayapınar posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kayapınar posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kayapınar adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kayapınar adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kayapınar adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kayapınar nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kayapınar da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kayapınar Mahalleleri