Alabaş Köyü Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 21750

Posta Kodu Sorgulama

Alabaş Köyü Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 21750. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Alabaş Köyü adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Alabaş Köyü’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Alabaş Köyü Posta Kodu 21750. Alabaş Köyü adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Alabaş Köyü Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Alabaş Köyü adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Alabaş Köyü gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Alabaş Köyü adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Alabaş Köyü posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Alabaş Köyü da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Alabaş Köyü adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Alabaş Köyü Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Alabaş Köyü Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Alabaş Köyü İlçesinde toplamda 86 tane mahalle bulunmaktadır. Alabaş Köyü Mahalleleri (Ağaçsever Köyü, Akçomak Köyü, Aktepe Köyü, Alabaş Köyü, Alancık Köyü, Altınakar Köyü, Arafat Köyü, Aşağımolaali Köyü, Avdalı Köyü, Ayveri Köyü, Bağacık Köyü, Ballıbaba Köyü, Başaklı Köyü, Bayırkonağı Köyü, Belenli Köyü, Bellitaş Köyü, Beneklitaş Köyü, Beşpınar Köyü, Bilmece Köyü, Bozçalı Köyü, Buyuransu Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakırkaya Köyü, Çataltarla Köyü, Çeltikaltı Köyü, Çınarköy Köyü, Çömçeli Köyü, Çukurbaşı Köyü, Demirölçek Köyü, Dikmencik Köyü, Dişlibaşak Köyü, Düzova Köyü, Ekinveren Köyü, Eski Mah., Fatih Mah., Filizören Köyü, Gazi Mah., Göktepe Köyü, Görece Köyü, Gümüştaş Köyü, Gürses Köyü, Halıören Köyü, Halkapınar Köyü, Harabe Köyü, Hüyükdibi Köyü, İnanözü Köyü, İncirtepe Köyü, Karababa Köyü, Karabudak Köyü, Karaçevre Köyü, Karalar Köyü, Karasungur Köyü, Kazıktepe Köyü, Kılıçkaya Köyü, Köksalan Köyü, Kubacık Köyü, Kuruyazı Köyü, Kutluk Köyü, Kürekli Köyü, Leblebitaş Köyü, Merkez Mah., Meydanköy Köyü, Özyar Köyü, Piremehmetağa Köyü, Selyazı Köyü, Sevindik Köyü, Sırımkeser Köyü, Soğansuyu Köyü, Solmaz Köyü, Sürendal Köyü, Şekerören Köyü, Şeyhçoban Köyü, Şükürlü Köyü, Tilver Köyü, Uzgider Köyü, Yaprakbaşı Köyü, Yarımkaş Köyü, Yazçiçeği Köyü, Yeni Mah., Yeşil Mah., Yeşilbağ Köyü, Yeşiltaş Köyü, Yıllarca Köyü, Yukarıortaören Köyü, Yuvacık Köyü, Ziyaret Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Alabaş Köyü adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Alabaş Köyü Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Alabaş Köyü posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Alabaş Köyü seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Alabaş Köyü Posta Kodu 2024

Web sitemizde Alabaş Köyü posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Alabaş Köyü posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Alabaş Köyü posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Alabaş Köyü adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Alabaş Köyü adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Alabaş Köyü adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Alabaş Köyü nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Alabaş Köyü da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çınar Mahalleleri