Çal Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 20700

Posta Kodu Sorgulama

Çal Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 20700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çal adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çal’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çal Posta Kodu 20700. Çal adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çal Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çal adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çal gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çal adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çal posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çal da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çal adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çal Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çal Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çal İlçesinde toplamda 37 tane mahalle bulunmaktadır. Çal Mahalleleri (Alfaklar Köyü, Aşağıseyit Köyü, Bahadınlar Köyü, Baklançakırlar Köyü, Bayıralan Köyü, Cumhuriyet Mah., Çalçakırlar Köyü, Çalkuyucak Köyü, Dağmarmara Köyü, Dayılar Köyü, Denizler Mah., Develler Köyü, Gelinören Köyü, Güney Mah., Hürriyet Mah., Hüseyinler Mah., İsmailler Mah., Kabalar Köyü, Kaplanlar Köyü, Karakaya Köyü, Karapınar Köyü, Kocaköy Köyü, Kuzey Mah., Mahmutgazi Köyü, Merkez Mah., Mozalar Mah., Peynirci Köyü, Sakızcılar Köyü, Sazak Köyü, Selcen Mah., Serdarlar Mah., Şapçılar Köyü, Tas Mah., Toprak Mah., Yazır Köyü, Yeşilyurt Mah., Yukarıseyitköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çal adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çal Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çal posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çal seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çal Posta Kodu 2022

Web sitemizde Çal posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çal posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çal posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çal adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çal adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çal adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çal nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çal da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çal Mahalleleri