Alandız Köyü Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 20400

Posta Kodu Sorgulama

Alandız Köyü Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 20400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Alandız Köyü adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Alandız Köyü’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Alandız Köyü Posta Kodu 20400. Alandız Köyü adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Alandız Köyü Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Alandız Köyü adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Alandız Köyü gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Alandız Köyü adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Alandız Köyü posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Alandız Köyü da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Alandız Köyü adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Alandız Köyü Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Alandız Köyü Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Alandız Köyü İlçesinde toplamda 45 tane mahalle bulunmaktadır. Alandız Köyü Mahalleleri (Aktaş Köyü, Alacaoğlu Köyü, Alandız Köyü, Beyler Köyü, Bostanyeri Köyü, Bozalan Köyü, Bölmekaya Köyü, Bursa Mah., Cumhuriyet Mah., Çamköy Köyü, Çarşı Mah., Çatak Köyü, Çaybaşı Mah., Derbent Köyü, Dımbazlar Köyü, Doğanköy Köyü, Dörteylül(4eylül) Mah., Düzalan Mah., Girne Mah., Gölbaşı Mah., Gülalan Köyü, Güroluk Mah., Hasanbeyler Köyü, Helvacılar Mah., İstiklal Mah., Kadıköy Köyü, Karaköy Köyü, Karşıyaka Mah., Kaşıkçı Köyü, Kırandamı Köyü, Kovanoluk Köyü, Kurtuluş Mah., Kurudere Köyü, Mahmutlu Köyü, Narlıdere Mah., Oğuzköy Köyü, Sarımahmutlu Köyü, Süleymanlı Köyü, Turan Mah., Türlübey Köyü, Yalçınkaya Mah., Yayla Köyü, Yeni Mah., Yeniçam Köyü, Yeşildere Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Alandız Köyü adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Alandız Köyü Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Alandız Köyü posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Alandız Köyü seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Alandız Köyü Posta Kodu 2024

Web sitemizde Alandız Köyü posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Alandız Köyü posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Alandız Köyü posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Alandız Köyü adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Alandız Köyü adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Alandız Köyü adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Alandız Köyü nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Alandız Köyü da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Buldan Mahalleleri