İskilip Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 19400

Posta Kodu Sorgulama

İskilip Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 19400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin İskilip adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. İskilip’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak İskilip Posta Kodu 19400. İskilip adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, İskilip Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. İskilip adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

İskilip gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni İskilip adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. İskilip posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece İskilip da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde İskilip adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız İskilip Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan İskilip Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde İskilip İlçesinde toplamda 77 tane mahalle bulunmaktadır. İskilip Mahalleleri (Ahlatcık Köyü, Ahmetçe Köyü, Akçasu Köyü, Akpınar Köyü, Aluç Köyü, Asarcık Köyü, Aşağıörenseki Köyü, Aşağışeyhler Köyü, Avhatyakası Köyü, Bahabey Mah., Başmakçı Köyü, Beyoğlan Köyü, Büyüktaş Mah., Çatkara Köyü, Çavuş Mah., Çavuşoğlu Köyü, Çetmi Köyü, Çomu Köyü, Çukurköy Köyü, Dağkıyısı Köyü, Derekargın Köyü, Dereseki Köyü, Doğangir Köyü, Ekizoğlu Mah., Elmalı Köyü, Erenler Mah., Eskiköy Köyü, Gölköy Köyü, Güneyalıç Köyü, Hacıhalil Köyü, Hacıpiri Mah., Hallı Köyü, Harunköy Köyü, İbik Köyü, İkikese Köyü, İkipınar Köyü, Kaleboğazı Mah., Karaburun Köyü, Karaçukur Köyü, Karagöz Köyü, Karlık Köyü, Karmış Köyü, Kavakköy Köyü, Kayaağzı Köyü, Kılıçdere Köyü, Kızılcabayır Köyü, Kurtluözü Köyü, Kurusaray Köyü, Kuzköy Köyü, Kuzuluk Köyü, Meydan Mah., Musular Köyü, Mutaflar Mah., Onaç Köyü, Örübağ Köyü, Sakarya Mah., Saraycık Köyü, Sarıkavak Köyü, Seki Köyü, Seyirçay Köyü, Soğucak Köyü, Sorkun Köyü, Suhilan Köyü, Şehirkuruçay Köyü, Şeyhköy Köyü, Tabakhane Mah., Ulaştepe Mah., Uludere Mah., Yalak Köyü, Yalakçay Köyü, Yanoğlan Köyü, Yaylacıkseki Köyü, Yenicami Mah., Yenice Köyü, Yerli Köyü, Yukarıörenseki Köyü, Yuva Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece İskilip adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İskilip Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İskilip posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını İskilip seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

İskilip Posta Kodu 2024

Web sitemizde İskilip posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. İskilip posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan İskilip posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda İskilip adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. İskilip adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. İskilip adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. İskilip nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda İskilip da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

İskilip Mahalleleri