Alaca Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 19600

Posta Kodu Sorgulama

Alaca Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 19600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Alaca adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Alaca’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Alaca Posta Kodu 19600. Alaca adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Alaca Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Alaca adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Alaca gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Alaca adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Alaca posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Alaca da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Alaca adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Alaca Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Alaca Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Alaca İlçesinde toplamda 102 tane mahalle bulunmaktadır. Alaca Mahalleleri (Akçaköy Köyü, Akçiçek Köyü, Akören Köyü, Akpınar Köyü, Alacahöyük Köyü, Altıntaş Köyü, Ayhan Mah., Bahçeli Köyü, Balçıkhisar Köyü, Belpınar Köyü, Beşiktepe Köyü, Boğaziçi Köyü, Bolatcık Köyü, Bozdoğan Köyü, Büyükcamili Köyü, Büyükdona Köyü, Büyükhırka Köyü, Büyükkeşlik Köyü, Büyüksöğütözü Köyü, Cengizhan Mah., Cumhuriyet Mah., Çalköy Köyü, Çatak Köyü, Çatalbaş Köyü, Çatalkaya Köyü, Çelebibağı Köyü, Çetederesi Köyü, Çevreli Köyü, Çırçır Köyü, Çikhasan Köyü, Çomar Köyü, Çopraşık Köyü, Çöplü Köyü, Çöplüavutmuş Köyü, Dedepınarı Köyü, Değirmenderesi Köyü, Değirmenönü Köyü, Denizhan Mah., Dereyazıcı Köyü, Dölderesi Köyü, Dutluca Köyü, Erenköy Köyü, Eskiyapar Köyü, Evci Köyü, Fakılar Köyü, Gazipaşa Köyü, Gerdekkaya Köyü, Geven Köyü, Gökören Köyü, Günhan Mah., Harhar Köyü, Haydarköy Köyü, İbrahimköy Köyü, İsahacı Köyü, İsmailli Köyü, Kalecikkaya Köyü, Kapaklı Köyü, Karaçal Köyü, Karatepe Köyü, Kargın Köyü, Karnıkara Köyü, Kayabüvet Köyü, Kıcılı Köyü, Kılavuz Köyü, Kızıllı Köyü, Kızılyar Köyü, Kızkaraca Köyü, Killik Köyü, Koçhisar Köyü, Koyunoğlu Köyü, Körpınar Köyü, Kuyluş Köyü, Kuyumcusaray Köyü, Kuzkışla Köyü, Küçükcamili Köyü, Küçükhırka Köyü, Küçükkeşlik Köyü, Külah Köyü, Küre Köyü, Kürkçü Köyü, Mahmudiye Köyü, Mazıbaşı Köyü, Miyanesultan Köyü, Onbaşılar Köyü, Örükaya Köyü, Özhan Mah., Perçem Köyü, Sarısüleyman Köyü, Seyitnizam Köyü, Sincan Köyü, Soğucak Köyü, Sultanköy Köyü, Suludere Köyü, Tahirabat Köyü, Tevfikiye Köyü, Tutaş Köyü, Ünalan Köyü, Yatankavak Köyü, Yenice Köyü, Yeniköy Köyü, Yıldızhan Mah., Yüksekyayla Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Alaca adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Alaca Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Alaca posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Alaca seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Alaca Posta Kodu 2024

Web sitemizde Alaca posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Alaca posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Alaca posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Alaca adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Alaca adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Alaca adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Alaca nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Alaca da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Alaca Mahalleleri