Yapraklı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 18900

Posta Kodu Sorgulama

Yapraklı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 18900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yapraklı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yapraklı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yapraklı Posta Kodu 18900. Yapraklı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yapraklı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yapraklı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yapraklı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yapraklı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yapraklı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yapraklı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yapraklı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yapraklı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yapraklı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yapraklı İlçesinde toplamda 43 tane mahalle bulunmaktadır. Yapraklı Mahalleleri (Akyazı Köyü, Aşağı Mah., Aşağıöz Köyü, Ayseki Köyü, Ayvaköy Köyü, Bademçay Köyü, Balıbıdık Köyü, Belibedir Köyü, Buğay Köyü, Buluca Köyü, Büyükakseki Köyü, Camikebir Mah., Çakırlar Köyü, Çevrecik Köyü, Çiçekköy Köyü, Davutlar Köyü, Doğanbey Köyü, Gürmeç Köyü, İğdir Köyü, İkizören Köyü, Karacaözü Köyü, Kavakköy Köyü, Kayacık Köyü, Kaymaz Köyü, Kirliakça Köyü, Kullar Köyü, Müsellim Köyü, Ovacık Köyü, Sarıkaya Köyü, Sazcığaz Köyü, Sofuoğlu Köyü, Subaşı Köyü, Tatlıpınar Köyü, Topuzsaray Köyü, Yakadere Köyü, Yakaköy Köyü, Yamaçbaşı Köyü, Yenice Köyü, Yeşilyayla Köyü, Yukarı Mah., Yukarıöz Köyü, Yüklü Köyü, Zekeriyaköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yapraklı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yapraklı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yapraklı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yapraklı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yapraklı Posta Kodu 2023

Web sitemizde Yapraklı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yapraklı posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yapraklı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yapraklı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yapraklı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yapraklı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yapraklı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yapraklı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yapraklı Mahalleleri