Orta Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 18800

Posta Kodu Sorgulama

Orta Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 18800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Orta adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Orta’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Orta Posta Kodu 18800. Orta adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Orta Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Orta adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Orta gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Orta adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Orta posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Orta da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Orta adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Orta Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Orta Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Orta İlçesinde toplamda 31 tane mahalle bulunmaktadır. Orta Mahalleleri (Buğuören Köyü, Büğdüz Köyü, Cemsultan Mah., Derebayındır Köyü, Dodurga Köyü, Doğanlar Köyü, Elden Köyü, Elmalık Köyü, Eski Yayla Mah., Gökçeören Köyü, Hasanhacı Köyü, Hüyükköy Köyü, İncecik Köyü, Kalfat Köyü, Kanlıca Mah., Karaağaç Köyü, Kayılar Köyü, Kayıören Köyü, Kırsakal Köyü, Kısaç Köyü, Ortabayındır Köyü, Özlü Köyü, Sakaeli Köyü, Sakarcaören Köyü, Salur Köyü, Sancar Köyü, Sultanbeyazıt Mah., Tutmaçbayındır Köyü, Yaylakent Köyü, Yenice Köyü, Yuva Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Orta adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Orta Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Orta posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Orta seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Orta Posta Kodu 2024

Web sitemizde Orta posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Orta posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Orta posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Orta adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Orta adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Orta adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Orta nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Orta da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Orta Mahalleleri