Kurşunlu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 18300

Posta Kodu Sorgulama

Kurşunlu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 18300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kurşunlu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kurşunlu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kurşunlu Posta Kodu 18300. Kurşunlu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kurşunlu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kurşunlu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kurşunlu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kurşunlu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kurşunlu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kurşunlu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kurşunlu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kurşunlu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kurşunlu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kurşunlu İlçesinde toplamda 38 tane mahalle bulunmaktadır. Kurşunlu Mahalleleri (Ağılözü Köyü, Başovacık Köyü, Bereket Köyü, Beşpınar Mah., Cömertler Mah., Çal Mah., Çatkese Köyü, Çavundur Köyü, Çaylıca Köyü, Çırdak Köyü, Çukurca Köyü, Dağören Köyü, Dağtarla Köyü, Demirciören Köyü, Dumanlı Köyü, Erenler Mah., Eskiahır Köyü, Göllüce Köyü, Hacıbekir Mah., Hacımuslu Köyü, Hocahasan Köyü, İğdir Köyü, Kale Mah., Kalekapu Mah., Kapaklı Köyü, Kızılca Köyü, Köpürlü Köyü, Madenli Köyü, Müslüm Mah., Sarıalan Köyü, Sivricek Köyü, Sumucak Köyü, Sünürlü Köyü, Taşkaracalar Köyü, Yeni Mah., Yeşil Mah., Yeşilöz Köyü, Yumukören Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kurşunlu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kurşunlu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kurşunlu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kurşunlu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kurşunlu Posta Kodu 2024

Web sitemizde Kurşunlu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kurşunlu posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kurşunlu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kurşunlu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kurşunlu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kurşunlu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kurşunlu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kurşunlu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kurşunlu Mahalleleri