Kızılırmak Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 18280

Posta Kodu Sorgulama

Kızılırmak Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 18280. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kızılırmak adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kızılırmak’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kızılırmak Posta Kodu 18280. Kızılırmak adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kızılırmak Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kızılırmak adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kızılırmak gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kızılırmak adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kızılırmak posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kızılırmak da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kızılırmak adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kızılırmak Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kızılırmak Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kızılırmak İlçesinde toplamda 29 tane mahalle bulunmaktadır. Kızılırmak Mahalleleri (Aşağıalagöz Köyü, Aşağıovacık Köyü, Bayanpınar Köyü, Bostanlı Köyü, Boyacıoğlu Köyü, Büyükbahçeli Köyü, Cacıklar Köyü, Güneykışla Köyü, Hacılar Köyü, Halaçlı Köyü, Hüseyinli Mah., Kahyalı Köyü, Kapaklı Köyü, Karadibek Köyü, Karallı Köyü, Karamürsel Köyü, Karaömer Köyü, Kavlaklı Köyü, Kemallı Köyü, Korcullu Köyü, Kuzeykışla Köyü, Osmanlı Mah., Sakarca Köyü, Saraycık Köyü, Tepealagöz Köyü, Tımarlı Köyü, Yeni Mah., Yeniyapan Köyü, Yukarıalagöz Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kızılırmak adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kızılırmak Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kızılırmak posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kızılırmak seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kızılırmak Posta Kodu 2024

Web sitemizde Kızılırmak posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kızılırmak posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kızılırmak posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kızılırmak adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kızılırmak adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kızılırmak adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kızılırmak nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kızılırmak da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kızılırmak Mahalleleri