Ilgaz Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 18400

Posta Kodu Sorgulama

Ilgaz Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 18400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Ilgaz adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Ilgaz’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Ilgaz Posta Kodu 18400. Ilgaz adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Ilgaz Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ilgaz adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Ilgaz gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Ilgaz adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Ilgaz posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Ilgaz da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Ilgaz adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Ilgaz Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Ilgaz Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Ilgaz İlçesinde toplamda 80 tane mahalle bulunmaktadır. Ilgaz Mahalleleri (Akçaören Köyü, Aktaş Köyü, Alıç Köyü, Alibey Köyü, Alpagut Köyü, Arpayeri Köyü, Aşağıbozan Köyü, Aşağıdere Köyü, Aşağımeydan Köyü, Aşıklar Köyü, Balcı Köyü, Başdibek Köyü, Belören Köyü, Belsöğüt Köyü, Beyköy Köyü, Bozatlı Köyü, Bükcük Köyü, Candere Köyü, Cömert Köyü, Çaltıpınar Köyü, Çatak Köyü, Çeltikbaşı Köyü, Çörekçiler Köyü, Danışment Köyü, Eksik Köyü, Ericek Köyü, Eskice Köyü, Fatih Mah., Gazidede Mah., Gaziler Köyü, Gökçeyazı Köyü, Güneyköy Köyü, Hacıhasan Köyü, Ilısılık Köyü, İkikavak Köyü, İnköy Köyü, Kaleköy Köyü, Karataş Mah., Kavaklı Köyü, Kayı Köyü, Kazancı Köyü, Keseköy Köyü, Kırışlar Köyü, Kıyısın Köyü, Kurmalar Köyü, Kuşçayırı Köyü, Kuyupınar Köyü, Mesutören Köyü, Musaköy Köyü, Mülayim Köyü, Okçular Köyü, Onaç Köyü, Ödemiş Köyü, Ömerli Köyü, Sağırlar Köyü, Saraycık Köyü, Sarmaşık Köyü, Satılar Köyü, Sazak Köyü, Seki Köyü, Serçeler Köyü, Söğütçük Köyü, Süleymanhacılar Köyü, Şeyhyunus Köyü, Ulupınar Mah., Yalaycık Köyü, Yavuz Mah., Yaylaören Köyü, Yazıköy Köyü, Yeni Mah., Yenidemirciler Köyü, Yerkuyu Köyü, Yeşildumlupınar Köyü, Yukarı Mah., Yukarıbozan Köyü, Yukarıdere Köyü, Yukarımeydan Köyü, Yuvademirciler Köyü, Yuvasaray Köyü, Ziraat Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Ilgaz adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ilgaz Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ilgaz posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Ilgaz seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Ilgaz Posta Kodu 2023

Web sitemizde Ilgaz posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Ilgaz posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Ilgaz posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Ilgaz adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Ilgaz adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Ilgaz adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Ilgaz nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Ilgaz da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Ilgaz Mahalleleri