Yenice Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 17550

Posta Kodu Sorgulama

Yenice Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 17550. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yenice adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yenice’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yenice Posta Kodu 17550. Yenice adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yenice Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yenice adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yenice gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yenice adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yenice posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yenice da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yenice adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yenice Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yenice Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yenice İlçesinde toplamda 80 tane mahalle bulunmaktadır. Yenice Mahalleleri (Ahiler Köyü, Akçakoyun Köyü, Akköy Köyü, Alancık Köyü, Araovacık Köyü, Armutçuk Köyü, Aşağıçavuş Köyü, Aşağıinova Köyü, Aşağıkaraaşık Köyü, Atatürk Mah., Bağlı Köyü, Ballıçay Köyü, Başkoz Köyü, Bayatlar Köyü, Bekten Köyü, Boynanlar Köyü, Cambaz Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakır Köyü, Çakıroba Köyü, Çalköy Köyü, Çamoba Köyü, Çınarcık Köyü, Çınarköy Köyü, Çırpılar Köyü, Çiftlikköy Köyü, Çukuroba Köyü, Daralan Köyü, Davutköy Köyü, Eskiyenice Mah., Gümüşler Köyü, Gündoğdu Köyü, Güzeloba Köyü, Hacılar Köyü, Hacıyusuflar Köyü, Hamdibey Köyü, Haydaroba Köyü, Hıdırlar Köyü, Kabalı Köyü, Kalabakbaşı Köyü, Karaaydın Köyü, Karadoru Köyü, Karaköy Köyü, Karasu Köyü, Kargacı Köyü, Kayatepe Köyü, Kıraçoba Köyü, Kırıklar Köyü, Kışlalar Mah., Kızıldam Köyü, Koruköy Köyü, Kovancı Köyü, Kurtuluş Mah., Kuzupınarı Köyü, Namazgah Köyü, Navruz Köyü, Oğlanalanı Köyü, Öğmen Köyü, Örencik Köyü, Pazarköy Köyü, Reşadiye Köyü, Sametli Köyü, Sarıçayır Köyü, Sazak Köyü, Seyvan Köyü, Sofular Köyü, Soğucak Köyü, Tabanköy Köyü, Torhasan Köyü, Umurlar Köyü, Üçkabaağaç Köyü, Yağdıran Köyü, Yalıoba Köyü, Yarış Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yeşilköy Köyü, Yukarıçavuş Köyü, Yukarıinova Köyü, Yukarıkaraaşık Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yenice adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yenice Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yenice posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yenice seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yenice Posta Kodu 2023

Web sitemizde Yenice posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yenice posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yenice posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yenice adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yenice adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yenice adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yenice nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yenice da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yenice Mahalleleri