Lapseki Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 17800

Posta Kodu Sorgulama

Lapseki Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 17800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Lapseki adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Lapseki’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Lapseki Posta Kodu 17800. Lapseki adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Lapseki Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Lapseki adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Lapseki gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Lapseki adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Lapseki posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Lapseki da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Lapseki adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Lapseki Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Lapseki Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Lapseki İlçesinde toplamda 46 tane mahalle bulunmaktadır. Lapseki Mahalleleri (Adatepe Köyü, Akçaalan Köyü, Alpagut Köyü, Balcılar Köyü, Beybaş Köyü, Beyçayırı Köyü, Beypınarı Köyü, Cumhuriyet Mah., Çamyurt Köyü, Çataltepe Köyü, Çavuşköy Köyü, Dalyan Mah., Dereköy Köyü, Dişbudak Köyü, Doğandere Köyü, Dumanlı Köyü, Ecialan Köyü, Gazisüleymanpaşa Mah., Gaziyakupbey Mah., Gökköy Köyü, Güreci Köyü, Hacıgelen Köyü, Hacıömerler Köyü, Harmancık Köyü, İlyasköy Köyü, Kangırlı Köyü, Karamusalar Köyü, Karaömerler Köyü, Kemiklialan Köyü, Kırçalar Köyü, Kızıldam Köyü, Kocabaşlar Köyü, Kocaveli Köyü, Mecidiye Köyü, Nusretiye Köyü, Sındal Köyü, Subaşı Köyü, Suluca Köyü, Şahinli Köyü, Şevketiye Köyü, Taştepe Köyü, Tekke Mah., Umurbey Mah., Üçpınar Köyü, Yaylalar Köyü, Yenice Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Lapseki adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Lapseki Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Lapseki posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Lapseki seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Lapseki Posta Kodu 2024

Web sitemizde Lapseki posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Lapseki posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Lapseki posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Lapseki adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Lapseki adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Lapseki adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Lapseki nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Lapseki da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Lapseki Mahalleleri