Gelibolu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 17340

Posta Kodu Sorgulama

Gelibolu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 17340. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Gelibolu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Gelibolu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Gelibolu Posta Kodu 17340. Gelibolu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Gelibolu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Gelibolu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Gelibolu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Gelibolu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Gelibolu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Gelibolu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Gelibolu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Gelibolu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Gelibolu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Gelibolu İlçesinde toplamda 35 tane mahalle bulunmaktadır. Gelibolu Mahalleleri (Adilhan Köyü, Alaaddin Mah., Bayırköy Köyü, Bayramiç Köyü, Bolayır Köyü, Burhanlı Köyü, Camiikebir Mah., Cevizli Köyü, Cumali Köyü, Cumhuriyet Mah., Çeşme Mah., Çokal Köyü, Değirmendüzü Köyü, Demirtepe Köyü, Fındıklı Köyü, Gazisüleymanpaşa Mah., Hocahamza Mah., Hürriyet Mah., Ilgardere Köyü, Kalealtı Köyü, Karainebeyli Köyü, Kavaklı Köyü, Keşanoğlu Mah., Kocaçeşme Köyü, Koruköy Köyü, Ocaklı Köyü, Pazarlı Köyü, Süleymaniye Köyü, Sütlüce Köyü, Şadıllı Köyü, Tayfurköy Köyü, Yazıcızade Mah., Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yülüce Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Gelibolu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gelibolu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gelibolu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Gelibolu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Gelibolu Posta Kodu 2024

Web sitemizde Gelibolu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Gelibolu posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Gelibolu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Gelibolu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Gelibolu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Gelibolu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Gelibolu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Gelibolu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Gelibolu Mahalleleri