Biga Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 17200

Posta Kodu Sorgulama

Biga Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 17200. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Biga adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Biga’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Biga Posta Kodu 17200. Biga adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Biga Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Biga adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Biga gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Biga adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Biga posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Biga da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Biga adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Biga Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Biga Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Biga İlçesinde toplamda 86 tane mahalle bulunmaktadır. Biga Mahalleleri (Abdiağa Köyü, Adliye Köyü, Ağaköy Köyü, Akkayrak Köyü, Akköprü Köyü, Akpınar Köyü, Aksaz Köyü, Akyaprak Köyü, Arabaalan Köyü, Arabakonağı Köyü, Aşağıdemirci Köyü, Ayıtdere Köyü, Aziziye Köyü, Bahçeli Köyü, Bakacaklıçiftliği Köyü, Balıklıçeşme Köyü, Camialan Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakırlı Köyü, Çavuşköy Köyü, Çelikgürü Köyü, Çeşmealtı Köyü, Çınardere Köyü, Çınarköprü Köyü, Değirmencik Köyü, Dikmen Köyü, Doğancı Köyü, Eğridere Köyü, Elmalı Köyü, Emirorman Köyü, Eskibalıklı Köyü, Eybekli Köyü, Gazikemal Mah., Geyikkırı Köyü, Göktepe Köyü, Güleç Köyü, Gürgendere Köyü, H.hüseyinyaylası Köyü, Hacıköy Köyü, Hamdibey Mah., Havdan Köyü, Hisarlı Köyü, Hoşoba Köyü, Ilıcabaşı Köyü, Işıkeli Köyü, İdriskoru Köyü, İğdelik Mah., İskenderköy Köyü, İstiklal Mah., Kalafat Köyü, Kaldırımbaşı Köyü, Kanibey Köyü, Kapanbeleni Köyü, Karacaali Köyü, Karahamzalar Köyü, Karapürçek Köyü, Kaşıkçıoba Köyü, Katrancı Köyü, Kayapınar Köyü, Kaynarca Köyü, Kemer Köyü, Kocagür Köyü, Kozçeşme Köyü, Osmaniye Köyü, Otlukdere Köyü, Ovacık Köyü, Örtülüce Köyü, Sakarya Mah., Sarıkaya Köyü, Sarısıvat Köyü, Sarnıçköy Köyü, Savaştepe Köyü, Selvi Köyü, Şakirbey Köyü, Şirinköy Köyü, Şirintepe Mah., Tokatkırı Köyü, Turan Mah., Ulucamii Mah., Yalı Mah., Yenice Köyü, Yeniçiftlik Köyü, Yeşilköy Köyü, Yolindi Köyü, Yukarıdemirci Köyü, Zeytinlik Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Biga adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Biga Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Biga posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Biga seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Biga Posta Kodu 2023

Web sitemizde Biga posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Biga posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Biga posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Biga adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Biga adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Biga adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Biga nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Biga da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Biga Mahalleleri