Bayramiç Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 17720

Posta Kodu Sorgulama

Bayramiç Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 17720. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Bayramiç adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Bayramiç’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Bayramiç Posta Kodu 17720. Bayramiç adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Bayramiç Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bayramiç adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Bayramiç gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Bayramiç adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Bayramiç posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Bayramiç da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Bayramiç adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Bayramiç Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Bayramiç Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Bayramiç İlçesinde toplamda 76 tane mahalle bulunmaktadır. Bayramiç Mahalleleri (Ağaçköy Köyü, Ahmetçeeli Köyü, Alakeçi Köyü, Alikabaklar Köyü, Aşağışapçı Köyü, Aşağışevik Köyü, Bekirler Köyü, Beşik Köyü, Bezirganlar Köyü, Bıyıklı Köyü, Camiicedid Mah., Camiikebir Mah., Cazgirler Köyü, Çaldağı Köyü, Çatalçam Köyü, Çavuşköy Köyü, Çırpılar Köyü, Çiftlik Köyü, Dağahmetçe Köyü, Dağoba Köyü, Daloba Köyü, Doğancı Köyü, Gedık Köyü, Gökçeiçi Köyü, Güvemcik Köyü, Güzeltepe Köyü, Hacıbekirler Köyü, Hacıdervişler Köyü, Hacıköy Köyü, Işıkeli Köyü, Karaibrahimler Köyü, Karaköy Köyü, Karıncalı Köyü, Kaykılar Köyü, Korucak Köyü, Koşuburnu Köyü, Köseler Köyü, Köylü Köyü, Kurşunlu Köyü, Kuşçayır Köyü, Kutluoba Köyü, Külcüler Köyü, Menderes Mah., Merkez Mah., Mollahasanlar Köyü, Muratlar Köyü, Nebiler Köyü, Osmaniye Köyü, Örenli Köyü, Palamutoba Köyü, Pınarbaşı Köyü, Pıtıreli Köyü, Saçaklı Köyü, Saraycık Köyü, Sarıdüz Köyü, Sarıot Köyü, Serhat Köyü, Söğütgediği Köyü, Tepecik Mah., Toluklar Köyü, Tongurlu Köyü, Tülüler Köyü, Türkmenli Köyü, Üçyol Köyü, Üzümlü Köyü, Yahşieli Köyü, Yanıklar Köyü, Yassıbağ Köyü, Yaylacık Köyü, Yeniceköy Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilköy Köyü, Yukarışapçı Köyü, Yukarışevik Köyü, Zerdalilik Köyü, Zeytinli Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Bayramiç adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bayramiç Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bayramiç posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Bayramiç seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Bayramiç Posta Kodu 2024

Web sitemizde Bayramiç posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Bayramiç posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Bayramiç posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Bayramiç adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Bayramiç adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Bayramiç adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Bayramiç nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Bayramiç da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Bayramiç Mahalleleri