Yıldırım Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 16350

Posta Kodu Sorgulama

Yıldırım Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 16350. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yıldırım adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yıldırım’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yıldırım Posta Kodu 16350. Yıldırım adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yıldırım Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yıldırım adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yıldırım gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yıldırım adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yıldırım posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yıldırım da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yıldırım adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yıldırım Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yıldırım Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yıldırım İlçesinde toplamda 65 tane mahalle bulunmaktadır. Yıldırım Mahalleleri (152evler Mah., 75.yıl Mah., Akçağlayan Mah., Anadolu Mah., Arabayatağı Mah., Bağlaraltı Mah., Baruthane Mah., Beyazıt Mah., Cumalıkızık Köyü, Çınarönü Mah., Davutdede Mah., Davutkadı Mah., Değirmenlikızık Mah., Değirmenönü Mah., Demetevler Mah., Duaçınarı Mah., Emirsultan Mah., Erikli Mah., Ertuğrulgazi Mah., Esenevler Mah., Fidyekızık Mah., Güllük Mah., Hacıseyfettin Mah., Hacivat Mah., Hamamlıkızık Köyü, Hocataşkın Mah., Kaplıkaya Mah., Karaağaç Mah., Karamazak Mah., Karapınar Mah., Kazımkarabekir Mah., Kurtoğlu Mah., Maltepe Mah., Mehmetakifersoy Mah., Mevlana Mah., Meydancık Mah., Millet Mah., Mimarsinan Mah., Mollaarap Mah., Musababa Mah., Namazgah Mah., Ortabağlar Mah., Piremir Mah., Samanlı Mah., Selçukbey Mah., Selimzade Mah., Sıracevizler Mah., Sinandede Mah., Siteler Mah., Şirinevler Mah., Şükraniye Mah., Teferrüç Mah., Ulus Mah., Umurbey Mah., Vatan Mah., Yavuzselim Mah., Yediselviler Mah., Yenımahalle Mah., Yeşil Mah., Yeşilevler Mah., Yeşilyayla Mah., Yıldırım Mah., Yiğitler Mah., Yunusemre Mah., Zümrütevler Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yıldırım adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yıldırım Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yıldırım posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yıldırım seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yıldırım Posta Kodu 2023

Web sitemizde Yıldırım posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yıldırım posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yıldırım posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yıldırım adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yıldırım adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yıldırım adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yıldırım nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yıldırım da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yıldırım Mahalleleri