Yenişehir Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 16900

Posta Kodu Sorgulama

Yenişehir Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 16900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yenişehir adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yenişehir’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yenişehir Posta Kodu 16900. Yenişehir adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yenişehir Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yenişehir adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yenişehir gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yenişehir adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yenişehir posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yenişehir da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yenişehir adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yenişehir Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yenişehir Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yenişehir İlçesinde toplamda 69 tane mahalle bulunmaktadır. Yenişehir Mahalleleri (Afşar Köyü, Akbıyık Köyü, Akçapınar Köyü, Akdere Köyü, Alaylı Köyü, Ayaz Köyü, Aydoğdu Köyü, Barcın Köyü, Beypınarı Köyü, Burcun Köyü, Cihadiye Köyü, Çamönü Köyü, Çardak Köyü, Çayır Mah., Çayırlı Köyü, Çelebi Köyü, Çeltikçi Köyü, Çiçeközü Köyü, Dereköy Köyü, Ebeköy Köyü, Eyerce(eğerce) Köyü, Fethiye Köyü, Gökçesu Köyü, Gündoğan Mah., Günece Köyü, Hayriye Köyü, Hıdırbalı Mah., İncirli Köyü, Karaamca Köyü, Karabahadır Köyü, Karacaahmet Köyü, Karacaali Köyü, Karaköy Köyü, Karasıl Köyü, Kavaklı Köyü, Kıblepınar Köyü, Kızılhisar Köyü, Kızılköy Köyü, Koyunhisar Köyü, Köprühisar Köyü, Kurtuluş Mah., Mahmudiye Köyü, Marmaracık Köyü, Mecidiye Köyü, Menteşe Köyü, Orhaniye Köyü, Osmaniye Köyü, Papatya Köyü, Paşayayla Köyü, Reşadiye Köyü, Selimiye Köyü, Söylemiş Köyü, Subaşı Köyü, Süleymaniye Köyü, Tabakhane Mah., Terziler Köyü, Toprakdere Köyü, Toprakocak Köyü, Ulucami Mah., Uluköy Köyü, Yarhisar Köyü, Yazılı Köyü, Yeni Mah., Yenigün Mah., Yeniköy Köyü, Yıldırım Köyü, Yılmaz Mah., Yolören Köyü, Yüzüncüyıl(100.yıl) Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yenişehir adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yenişehir Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yenişehir posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yenişehir seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yenişehir Posta Kodu 2024

Web sitemizde Yenişehir posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yenişehir posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yenişehir posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yenişehir adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yenişehir adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yenişehir adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yenişehir nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yenişehir da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yenişehir Mahalleleri