Osmangazi Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 16040

Posta Kodu Sorgulama

Osmangazi Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 16040. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Osmangazi adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Osmangazi’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Osmangazi Posta Kodu 16040. Osmangazi adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Osmangazi Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Osmangazi adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Osmangazi gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Osmangazi adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Osmangazi posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Osmangazi da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Osmangazi adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Osmangazi Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Osmangazi Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Osmangazi İlçesinde toplamda 136 tane mahalle bulunmaktadır. Osmangazi Mahalleleri (Adalet Mah., Adnanmenderes Mah., Ahmetbey Köyü, Ahmetpaşa Mah., Akpınar Mah., Aksungur Köyü, Aktarhüssam Mah., Alaaddin Mah., Alacahırka Mah., Alacamescit Mah., Alaşarköy Mah., Alemdar Mah., Alipaşa Mah., Altınova Mah., Altıparmak Mah., Armutköy Mah., Atıcılar Mah., Avdancık Köyü, Bağlarbaşı Mah., Bağlı Köyü, Bahar Mah., Barbaros Mah., Başaran Mah., Büyükdeliller Köyü, Cumhuriyet Mah., Çaybaşı Köyü, Çekirge Mah., Çeltik Mah., Çesmebaşı Mah., Çırpan Mah., Çiftehavuzlar Mah., Çirişhane Mah., Çukurca Mah., Dağakçaköy Köyü, Demirkapı, Demirtaş Mah., Demirtaş Osb, Demirtaşpaşa Mah., Dereçavuş Mah., Dikkaldırım Mah., Doburca Mah., Doğanbey Mah., Doğancı Köyü, Doğanevler Mah., Dumlupınar Mah., Dürdane Köyü, Eğitim Mah., Elmasbahçeler Mah., Esentepe Mah., Fatih Mah., Fatihsultanmehmet Mah., Gaziakdemir Mah., Geçit Mah., Gökçeören Köyü, Gülbahçe Mah., Gündoğdu Mah., Güneybayırı Köyü, Güneybudaklar Köyü, Hacıilyas Mah., Hamitler Mah., Hamzabey Mah., Hocahasan Mah., Hüdavendigar Mah., Hürriyet Mah., Hüseyinalanı Köyü, İbrahimpaşa Mah., İnkaya Mah., İntizam Mah., İsmetiye Mah., İstiklal Mah., İvazpaşa Mah., Karabalçık Köyü, Karaislah Köyü, Kavaklı Mah., Kayhan Mah., Kemerçeşme Mah., Kırcaali Mah., Kızyakup Mah., Kirazlı Köyü, Kirazlı Mah., Kiremitçi Mah., Kocanaip Mah., Koğukçınar Mah., Kuruçeşme Mah., Küçükbalıklı Mah., Kükürtlü Mah., Küplüpınar Mah., Maksem Mah., Mehmetakif Mah., Mollafenari Mah., Mollagürani Mah., Muradiye Mah., Mutluevler Mah., Mürseller Köyü, Nalbantoğlu Mah., Namıkkemal Mah., Nilüferköy Mah., Orhanbey Mah., Osmangazi Mah., Ovaakça Mah., Ovaakçamerkez Mah., Panayır Mah., Pınarbaşı Mah., Reyhan Mah., Santral Mah., Santralgaraj Mah., Seçköy Köyü, Seferışıklar Köyü, Selamet Mah., Selçukgazi Köyü, Selçukhatun Mah., Selimiye Mah., Sırameşeler Mah., Soğanlı Mah., Soğukkuyu Mah., Soğukpınar Köyü, Süleymaniye Köyü, Şehabettinpaşa Mah., Şehreküstü Mah., Tahtakale Mah., Tayakadın Mah., Tuna Mah., Tuzaklı Köyü, Tuzpazarı Mah., Ulu Mah., Uluçam Köyü, Uludağ Köyü, Veyselkarani Mah., Yahşibey Mah., Yeniceabat Mah, Yenikaraman Mah., Yeşilova Mah., Yiğitali Köyü, Yunuseli Mah., Zafer Mah., Zekaigümüşdiş Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Osmangazi adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Osmangazi Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Osmangazi posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Osmangazi seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Osmangazi Posta Kodu 2024

Web sitemizde Osmangazi posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Osmangazi posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Osmangazi posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Osmangazi adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Osmangazi adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Osmangazi adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Osmangazi nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Osmangazi da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Osmangazi Mahalleleri