Orhangazi Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 16815

Posta Kodu Sorgulama

Orhangazi Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 16815. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Orhangazi adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Orhangazi’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Orhangazi Posta Kodu 16815. Orhangazi adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Orhangazi Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Orhangazi adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Orhangazi gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Orhangazi adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Orhangazi posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Orhangazi da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Orhangazi adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Orhangazi Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Orhangazi Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Orhangazi İlçesinde toplamda 40 tane mahalle bulunmaktadır. Orhangazi Mahalleleri (Akharım Köyü, Arapzade Mah., Bayırköy Köyü, Camiikebir Mah., Cihanköy Köyü, Çakırlı Köyü, Çarşı Mah., Çeltikçi Köyü, Dutluca Köyü, Fındıklı Köyü, Gedelek Köyü, Gemiç Köyü, Gölyaka Köyü, Gürle Köyü, Hamzalı Köyü, Heceler Köyü, Hürriyet Mah., İstiklal Mah., Karsak Köyü, Karşıyaka Mah., Keramet Köyü, Köprülü Mah., Mahmudiye Köyü, Merkez Mah., Muradiye Mah., Narlıca Köyü, Ortaköy Köyü, Örnekköy Köyü, Paşapınar Köyü, Sölöz Köyü, Taksim Mah., Tekke Mah., Toki Mah., Topselvi Mah., Üreğil Köyü, Yalı Mah., Yenicamii Mah., Yenigürle Köyü, Yeniköy Köyü, Yenisölöz Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Orhangazi adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Orhangazi Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Orhangazi posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Orhangazi seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Orhangazi Posta Kodu 2021

Web sitemizde Orhangazi posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Orhangazi posta kodu 2021 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Orhangazi posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Orhangazi adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Orhangazi adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Orhangazi adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Orhangazi nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Orhangazi da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Orhangazi Mahalleleri