Orhaneli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 16980

Posta Kodu Sorgulama

Orhaneli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 16980. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Orhaneli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Orhaneli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Orhaneli Posta Kodu 16980. Orhaneli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Orhaneli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Orhaneli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Orhaneli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Orhaneli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Orhaneli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Orhaneli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Orhaneli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Orhaneli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Orhaneli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Orhaneli İlçesinde toplamda 63 tane mahalle bulunmaktadır. Orhaneli Mahalleleri (Ağaçhisar Köyü, Akalan Köyü, Akçabük Köyü, Altıntaş Köyü, Argın Köyü, Balıoğlu Köyü, Başköy Köyü, Belenoluk Köyü, Celepler Köyü, Çeki Köyü, Çınarcık Köyü, Çivili Köyü, Çöreler Köyü, Dağgüney Köyü, Deliballılar Köyü, Demirci Köyü, Dereköy Köyü, Dündarköy Köyü, Emirköy Köyü, Erenler Köyü, Esentepe Mah., Eskidanişment Köyü, Fadılköy Köyü, Fevzipaşa Mah., Firuzköy Köyü, Gazioluk Köyü, Gazipaşa Mah., Girencik Köyü, Göktepe Köyü, Gümüşpınar Köyü, Gümüşsuyu Mah., İkizoluk Köyü, İsmetpaşa Mah., Kabaklar Köyü, Kadıköy Köyü, Karabekirpaşa Mah., Karandere Mah., Karaoğlanlar Köyü, Karasiköy Köyü, Karıncalı Mah., Koçu Köyü, Kusumlar Köyü, Küçükorhan Köyü, Letafet Köyü, Mahaller Köyü, Merkez Mah., Nalınlar Köyü, Ortaköy Köyü, Osmaniye Köyü, Sadağı Köyü, Semerci Köyü, Serçeler Köyü, Sırıl Köyü, Siteler Mah., Söğüt Köyü, Süleymanbey Köyü, Şükriye Köyü, Tepecik Köyü, Topuk Köyü, Yakuplar Köyü, Yenidanişment Köyü, Yeşiller Köyü, Yürücekler Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Orhaneli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Orhaneli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Orhaneli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Orhaneli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Orhaneli Posta Kodu 2024

Web sitemizde Orhaneli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Orhaneli posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Orhaneli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Orhaneli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Orhaneli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Orhaneli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Orhaneli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Orhaneli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Orhaneli Mahalleleri