Nilüfer Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 16110

Posta Kodu Sorgulama

Nilüfer Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 16110. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Nilüfer adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Nilüfer’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Nilüfer Posta Kodu 16110. Nilüfer adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Nilüfer Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Nilüfer adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Nilüfer gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Nilüfer adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Nilüfer posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Nilüfer da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Nilüfer adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Nilüfer Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Nilüfer Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Nilüfer İlçesinde toplamda 73 tane mahalle bulunmaktadır. Nilüfer Mahalleleri (100 Yıl Mah., Ahmetyesevi Mah., Akçalar Köyü, Aksungur Köyü, Alaaddinbey Mah., Altınşehir Mah., Ataevler Mah., Atlas Köyü, Ayvaköy Köyü, Badırga Köyü, Balat Mah., Barış Mah., Başköy Köyü, Beşevler Mah., Büyükbalıklı Köyü, Cumhuriyet Mah., Çalı Köyü, Çalıkhalil Mah., Çamlıca Mah., Çatalağıl Köyü, Çaylı Köyü, Dağyenice Köyü, Demirci Mah., Doğancı Köyü, Doğanköy Köyü, Dumlupınar Mah., Ertuğrul Mah., Esentepe Mah., Fadıllı Köyü, Fethiye Mah., Gökçeköy Köyü, Gökçeören Köyü, Gölyazı Köyü, Görükle Köyü, Görükle Mah., Gümüştepe Mah., Güneybayır Köyü, Güngören Köyü, Hasanağa Köyü, Hasanağa Mah., Işıktepe Mah., İhsaniye Mah., İnegazi Köyü, İrfaniye Köyü, İstiklal Mah., Kadriye Köyü, Karacaoba Köyü, Karaman Mah., Kayapa Köyü, Kayapaçamlık Mah., Kayapazafer Mah., Kızılcıklı Mah., Konak Mah., Konaklı Köyü, Korubaşı Köyü, Kurtuluş Mah., Kuruçeşme Köyü, Küçüksanayi Sitesi, Kültür Mah., Makşempınarı Köyü, Minareliçavuş Mah., Nosab, Odunluk Mah., Organızesanayibölgesi (osb), Özlüce Mah., Sakarya Mah., Tahtalı Köyü, Unçukuru Köyü, Üçevler Mah., Üçpınar Köyü, Ürünlü Mah., Yaylacık Köyü, Yolçatı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Nilüfer adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Nilüfer Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Nilüfer posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Nilüfer seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Nilüfer Posta Kodu 2024

Web sitemizde Nilüfer posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Nilüfer posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Nilüfer posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Nilüfer adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Nilüfer adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Nilüfer adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Nilüfer nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Nilüfer da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Nilüfer Mahalleleri