Mudanya Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 16940

Posta Kodu Sorgulama

Mudanya Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 16940. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Mudanya adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Mudanya’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Mudanya Posta Kodu 16940. Mudanya adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Mudanya Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Mudanya adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Mudanya gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Mudanya adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Mudanya posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Mudanya da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Mudanya adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Mudanya Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Mudanya Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Mudanya İlçesinde toplamda 56 tane mahalle bulunmaktadır. Mudanya Mahalleleri (Akköy Köyü, Altıntaş Köyü, Aydınpınar Köyü, Bademli Köyü, Bademli Mah., Balabancık Köyü, Burgaz Mah., Camişerif Mah., Çağrışan Köyü, Çamlık Köyü, Çayönü Köyü, Çekrice Köyü, Çepni Köyü, Çınarlı Köyü, Dedeköy Köyü, Dereköy Köyü, Eğerce Köyü, Eğitim Mah., Emirleryenicesi Köyü, Enverpaşa Mah., Esence Köyü, Evciler Köyü, Eyerci Köyü, Göynüklü Köyü, Halilbey Mah., Halitpaşa Mah., Hançerli Köyü, Hasanbey Mah., Hasköy Köyü, Hasköy Mah., Işıklı Köyü, İpekyayla Köyü, Kaymakoba Köyü, Kumyaka Köyü, Küçükyenice Köyü, Mesudiye Köyü, Mirzaoba Köyü, Mürsel Köyü, Mütareke Mah., Niyazibey Mah., Orhaniye Köyü, Ömerbey Mah., Siteler Mah., Söğütpınar Köyü, Söğütpınarı Köyü, Talatbey Mah., Ülkü Mah., Ülküköy Köyü, Yalı Mah., Yalıçiftlik Köyü, Yaman Köyü, Yamanköy Köyü, Yaylacık Köyü, Yeni Mah., Yörükali Köyü, Yörükyenicesi Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Mudanya adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Mudanya Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Mudanya posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Mudanya seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Mudanya Posta Kodu 2024

Web sitemizde Mudanya posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Mudanya posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Mudanya posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Mudanya adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Mudanya adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Mudanya adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Mudanya nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Mudanya da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Mudanya Mahalleleri