Keles Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 16740

Posta Kodu Sorgulama

Keles Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 16740. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Keles adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Keles’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Keles Posta Kodu 16740. Keles adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Keles Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Keles adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Keles gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Keles adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Keles posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Keles da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Keles adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Keles Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Keles Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Keles İlçesinde toplamda 43 tane mahalle bulunmaktadır. Keles Mahalleleri (Akçapınar Köyü, Alpagut Köyü, Avdan Köyü, Baraklı Köyü, Basak Köyü, Belenören Köyü, Bıyıklıalanı Köyü, Cuma Mah., Çayören Köyü, Çukur Mah., Dağdemirciler Köyü, Dağdibi Köyü, Davutlar Köyü, Dedeler Köyü, Delice Köyü, Denizler Köyü, Domalı Köyü, Durak Köyü, Düvenli Köyü, Epçeler Köyü, Ertuğrulgazi Mah., Gelemiç Köyü, Gököz Köyü, Harmanalanı Köyü, Harmandemirci Köyü, Haydar Köyü, Issızören Köyü, Karaardıç Köyü, Kemaliye Köyü, Kıranışıklar Köyü, Kirazlı Mah., Kocakovacık Köyü, Kozbudaklar Köyü, Küçükkavacık Mah., Menteşe Köyü, Pınarcık Köyü, Sofular Mah., Sorgun Köyü, Uzunöz Köyü, Yağcılar Köyü, Yazıbaşı Köyü, Yenice Mah., Yunuslar Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Keles adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Keles Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Keles posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Keles seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Keles Posta Kodu 2023

Web sitemizde Keles posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Keles posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Keles posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Keles adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Keles adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Keles adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Keles nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Keles da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Keles Mahalleleri