Karacabey Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 16700

Posta Kodu Sorgulama

Karacabey Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 16700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Karacabey adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Karacabey’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Karacabey Posta Kodu 16700. Karacabey adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Karacabey Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Karacabey adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Karacabey gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Karacabey adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Karacabey posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Karacabey da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Karacabey adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Karacabey Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Karacabey Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Karacabey İlçesinde toplamda 85 tane mahalle bulunmaktadır. Karacabey Mahalleleri (Abdullahpaşa Mah., Akçakoyun Köyü, Akçasusurluk Köyü, Akhisar Köyü, Arız Köyü, Bakırköy Köyü, Ballıkaya Köyü, Bayramdere Köyü, Beylik Köyü, Boğazköy Köyü, Cambaz Köyü, Canbalı Mah., Çamlıca Köyü, Çarık Köyü, Çavuşköy Köyü, Çeşnigir Köyü, Dağesemen Köyü, Dağkadı Köyü, Danişment Köyü, Doğla Köyü, Drama Mah., Ekinli Köyü, Ekmekçi Köyü, Emirsultan Mah., Esentepe Mah., Eskikaraağaç Köyü, Eskisarıbey Köyü, Fevzipaşa Köyü, Garipçe Mah., Gazi Mah., Gölecik Köyü, Gölkıyı Köyü, Gönü Köyü, Güngörmez Köyü, Hamidiye Köyü, Hamidiye Mah., Harmanlı Köyü, Hayırlar Köyü, Hotanlı Köyü, Hüdavendigar Mah., Hürriyet Köyü, İkizce Köyü, İnkaya Köyü, İsmetpaşa Köyü, Karacaahmet Mah., Karakoca Köyü, Karasu Köyü, Kedikaya Köyü, Keşlik Köyü, Kıranlar Köyü, Kulakpınar Köyü, Kurşunlu Köyü, Küçükkaraağaç Köyü, Mahmuriyet Mah., Mecidiye Mah., Muratlı Köyü, Nasrettin Mah., Okçular Köyü, Orhaniye Köyü, Ortasarıbey Köyü, Ovaesemen Köyü, Örencik Köyü, Runguçpaşa Mah., Saadet Mah., Sazlıca Köyü, Selimiye Mah., Seyran Köyü, Sırabademler Mah., Subaşı Köyü, Sultaniye Köyü, Şahinköy Köyü, Şahmelek Köyü, Tabaklar Mah., Taşlık Köyü, Taşpınar Köyü, Tavşanlı Mah., Tophisar Köyü, Uluabat Köyü, Yarış Köyü, Yeni Mah., Yenice Mah., Yenikaraağaç Köyü, Yenisarıbey Köyü, Yeşildere Köyü, Yolağzı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Karacabey adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Karacabey Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Karacabey posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Karacabey seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Karacabey Posta Kodu 2023

Web sitemizde Karacabey posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Karacabey posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Karacabey posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Karacabey adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Karacabey adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Karacabey adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Karacabey nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Karacabey da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Karacabey Mahalleleri