İnegöl Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 16400

Posta Kodu Sorgulama

İnegöl Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 16400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin İnegöl adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. İnegöl’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak İnegöl Posta Kodu 16400. İnegöl adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, İnegöl Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. İnegöl adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

İnegöl gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni İnegöl adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. İnegöl posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece İnegöl da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde İnegöl adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız İnegöl Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan İnegöl Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde İnegöl İlçesinde toplamda 118 tane mahalle bulunmaktadır. İnegöl Mahalleleri (Akbaşlar Köyü, Akhisar Mah., Akıncılar Köyü, Alibey Köyü, Anadolu Mah, Aşağıballık Köyü, Atatürk Mah., Babaoğlu Köyü, Bahariye Köyü, Bahçekaya Köyü, Bayramşah Köyü, Bilalköy Köyü, Boğazköy Köyü, Burhaniye Mah., Cuma Mah., Cumhuriyet Mah., Çavuşköy Köyü, Çaylıca Köyü, Çayyaka Köyü, Çeltikçi Köyü, Çiftlikköy Köyü, Çitli Köyü, Dere Mah., Dipsizgöl Köyü, Doğanyurdu Köyü, Dömez Köyü, Edebey Köyü, Elmaçayır Köyü, Esenköy Köyü, Esentepe Mah., Eskikaracakaya Köyü, Eskiköy Köyü, Eymir Köyü, Fatih Mah., Fevziye Köyü, Fındıklı Köyü, Gedikpınar Köyü, Gülbahçe Köyü, Gündüzlü Köyü, Güney Mah., Güneykestane Köyü, Güzelyurt Köyü, Hacıkara Köyü, Hacılar Mah., Halhalca Köyü, Hamamlı Köyü, Hamidiye Köyü, Hamidiye Mah., Hamitabat Köyü, Hamzabey Köyü, Hasanpaşa Köyü, Hayriye Köyü, Hilmiye Köyü, Hocaköy Köyü, Huzur(çakırçiftliği) Mah., İclaliye Köyü, İhsaniye Köyü, İnayet Köyü, İsaören Köyü, İskaniye Köyü, İstiklal Mah., Karagölet Köyü, Karahasanlar Köyü, Karakadı Köyü, Karalar Köyü, Kayapınar Köyü, Kemalpaşa Mah., Kestanealanı Köyü, Kınık Köyü, Kıran Köyü, Kocakonak Köyü, Konurlar Köyü, Kozluca Köyü, Kulaca Köyü, Kurşunlu Köyü, Küçükyenice Köyü, Lütfiye Köyü, Madenköy Köyü, Mahmudiye Mah., Mesruriye Köyü, Mesudiye Mah., Mezit Köyü, Mümingençoglu Mah., Olukman Köyü, Orhaniye Mah., Orta Mah., Ortaköy Köyü, Osmaniye Köyü, Osmaniye Mah., Özlüce Köyü, Paşaören Köyü, Rüştiye Köyü, Saadet Köyü, Sarıpınar Köyü, Sinanbey Mah., Soğukdere Köyü, Sulhiye Köyü, Sultaniye Köyü, Sungurpaşa Köyü, Süle Köyü, Süleymaniye Mah., Sülüklü Köyü, Süpürtü Köyü, Şehitler Köyü, Şipali Köyü, Tekkeköy Köyü, Tokuş Köyü, Turgutalp Köyü, Turgutalp Mah., Turgutözal Mah., Tüfekçikonak Köyü, Yenice Mah., Yeniköy Köyü, Yeniyörük Köyü, Yiğit Köyü, Yukarıballık Köyü, Yunusemre Mah., Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece İnegöl adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnegöl Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnegöl posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını İnegöl seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

İnegöl Posta Kodu 2024

Web sitemizde İnegöl posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. İnegöl posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan İnegöl posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda İnegöl adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. İnegöl adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. İnegöl adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. İnegöl nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda İnegöl da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

İnegöl Mahalleleri