Gemlik Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 16600

Posta Kodu Sorgulama

Gemlik Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 16600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Gemlik adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Gemlik’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Gemlik Posta Kodu 16600. Gemlik adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Gemlik Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Gemlik adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Gemlik gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Gemlik adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Gemlik posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Gemlik da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Gemlik adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Gemlik Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Gemlik Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Gemlik İlçesinde toplamda 39 tane mahalle bulunmaktadır. Gemlik Mahalleleri (Adliye Köyü, Ata Mah., Atatürk Mah., Balıkpazarı Mah., Büyükkumla Köyü, Cihatlı Köyü, Cumhuriyet Mah., Demirsubaşı Mah., Doktorziyakaya(dr.ziyakaya) Mah., Engürücük Köyü, Eşrefdinçer Mah., Fevziye Köyü, Fındıcak Köyü, Gençali Mah., Güvenli Köyü, Güzelyalı Mah., Halitpaşa Mah., Hamidiye Köyü, Hamidiye Mah., Haydariye Köyü, Hisartepe Mah., Karacaali Köyü, Katırlı Köyü, Kayhan Mah., Kurtul Köyü, Memireis Mah., Muratoba Köyü, Narlı Köyü, Orhaniye Mah., Osmaniye Mah., Parsbey Mah., Serbest Bolge, Siteler Mah., Şahinyurdu Köyü, Şükriye Köyü, Şükrüalemdar Mah., Şükrükaya Mah., Yeni Mah., Yeniköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Gemlik adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gemlik Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gemlik posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Gemlik seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Gemlik Posta Kodu 2024

Web sitemizde Gemlik posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Gemlik posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Gemlik posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Gemlik adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Gemlik adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Gemlik adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Gemlik nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Gemlik da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Gemlik Mahalleleri