Büyükorhan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 16990

Posta Kodu Sorgulama

Büyükorhan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 16990. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Büyükorhan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Büyükorhan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Büyükorhan Posta Kodu 16990. Büyükorhan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Büyükorhan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Büyükorhan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Büyükorhan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Büyükorhan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Büyükorhan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Büyükorhan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Büyükorhan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Büyükorhan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Büyükorhan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Büyükorhan İlçesinde toplamda 41 tane mahalle bulunmaktadır. Büyükorhan Mahalleleri (Akçasaz Köyü, Aktaş Köyü, Balaban Köyü, Bayındır Köyü, Burunca Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakıryenice Köyü, Çeribaşı Köyü, Çökene Köyü, Danacılar Köyü, Danaçalı Köyü, Demirler Köyü, Derecik Köyü, Durhasan Köyü, Düğüncüler Köyü, Elekçalı Köyü, Ericek Köyü, Gedikler Köyü, Geynik Köyü, Hacıahmetler Köyü, Hacılar Köyü, Hacılar Mah., Hemşeriler Köyü, Hocahasan Mah., Karaağız Köyü, Karaçukur Köyü, Karalar Köyü, Kayapa Köyü, Kuşlar Köyü, Mazlumlar Köyü, Orhan Mah., Örencik Köyü, Özlüce Köyü, Perçin Köyü, Pınarköy Köyü, Piribeyler Köyü, Sarnıç Köyü, Tekerler Köyü, Veletler Köyü, Yenice Köyü, Zaferiye Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Büyükorhan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Büyükorhan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Büyükorhan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Büyükorhan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Büyükorhan Posta Kodu 2023

Web sitemizde Büyükorhan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Büyükorhan posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Büyükorhan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Büyükorhan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Büyükorhan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Büyükorhan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Büyükorhan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Büyükorhan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Büyükorhan Mahalleleri