Yeşilova Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 15500

Posta Kodu Sorgulama

Yeşilova Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 15500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yeşilova adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yeşilova’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yeşilova Posta Kodu 15500. Yeşilova adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yeşilova Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yeşilova adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yeşilova gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yeşilova adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yeşilova posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yeşilova da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yeşilova adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yeşilova Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yeşilova Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yeşilova İlçesinde toplamda 43 tane mahalle bulunmaktadır. Yeşilova Mahalleleri (Akçaköy Köyü, Alanköy Köyü, Armutköy Köyü, Aşağıkırlı Köyü, Bahçelievler Mah., Başkuyu Köyü, Bayındır Köyü, Bayırbaşı Köyü, Bedirli Köyü, Beyköy Köyü, Büyükyaka Köyü, Çaltepe Köyü, Çardak Köyü, Çuvallı Köyü, Değirmen Mah., Dereköy Köyü, Doğanbaba Köyü, Düdenköy Köyü, Elden Köyü, Emek Mah., Gençali Köyü, Gökçeyaka Köyü, Güney Köyü, Harmanlı Köyü, Horozköy Köyü, Işıklar Köyü, İğdir Köyü, Karaatlı Köyü, Karaköy Köyü, Kavakköy Köyü, Kayadibi Köyü, Koyunlarçeşme Mah., Merkez Mah., Niyazlar Köyü, Onacak Köyü, Orhanlı Köyü, Örencik Köyü, Salda Köyü, Sazak Köyü, Taşpınar Köyü, Yarışlı Köyü, Yukarı Kırlı Köyü, Yukarıkırlı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yeşilova adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yeşilova Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yeşilova posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yeşilova seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yeşilova Posta Kodu 2023

Web sitemizde Yeşilova posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yeşilova posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yeşilova posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yeşilova adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yeşilova adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yeşilova adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yeşilova nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yeşilova da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yeşilova Mahalleleri