Bucak Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 15300

Posta Kodu Sorgulama

Bucak Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 15300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Bucak adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Bucak’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Bucak Posta Kodu 15300. Bucak adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Bucak Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bucak adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Bucak gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Bucak adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Bucak posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Bucak da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Bucak adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Bucak Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Bucak Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Bucak İlçesinde toplamda 60 tane mahalle bulunmaktadır. Bucak Mahalleleri (Alaattin Mah., Alkaya Köyü, Atilla Mah., Avdancık Köyü, Barboros Mah., Belören Köyü, Beşkonak Köyü, Boğazköy Köyü, Camii Mah., Çamlıca Mah., Çamlıca Osb, Çamlık Köyü, Çavuşlar Mah., Çobanpınarı Köyü, Çukur Mah., Dağarcık Köyü, Demirli Köyü, Dutalanı Köyü, Elsazı Köyü, Fatih Mah., Gökalan Mah., Gündoğdu Köyü, Heybeli Köyü, İncirdere Köyü, Karaaliler Köyü, Karacaören Köyü, Karaot Köyü, Karapınar Köyü, Karaseki Köyü, Karayvatlar Mah., Kargı Köyü, Karşıyaka Mah., Kavacık Köyü, Keçili Köyü, Kestel Köyü, Kızılcaağaç Köyü, Kızılkaya Köyü, Kızıllı Köyü, Kızılseki Köyü, Konak Mah., Kuşbaba Köyü, Kuyubaşı Köyü, Mehmetakif Mah., Mimarsinan Mah., Oğuzhan Mah., Onaç Mah., Pazar Mah., Sanayi Mah., Seydiköy Köyü, Susuz Köyü, Taşyayla Köyü, Uğurlu Köyü, Ürkütlü Köyü, Üzümlübel Köyü, Yeni Mah., Yetmişevler Mah., Yörükler Mah., Yunusemre Mah., Yuva Köyü, Yüreğil Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Bucak adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bucak Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bucak posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Bucak seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Bucak Posta Kodu 2023

Web sitemizde Bucak posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Bucak posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Bucak posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Bucak adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Bucak adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Bucak adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Bucak nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Bucak da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Bucak Mahalleleri