Merkez Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 14020

Posta Kodu Sorgulama

Merkez Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 14020. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Merkez adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Merkez’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Merkez Posta Kodu 14020. Merkez adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Merkez Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Merkez adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Merkez gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Merkez adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Merkez posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Merkez da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Merkez adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Merkez Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Merkez Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Merkez İlçesinde toplamda 149 tane mahalle bulunmaktadır. Merkez Mahalleleri (Afşar Köyü, Ağaççılar Köyü, Ahmetler Köyü, Akçaalan Köyü, Akpınar Mah., Aktaş Mah., Alıçören Köyü, Alpagut Mah., Alpagutbey Mah., Aşağıçamlı Köyü, Aşağıçarşı Mah., Aşağıkuzören Köyü, Aşağısoku Mah., Avdan Köyü, Aydıncık Köyü, Bağışlar Köyü, Bahçeköy Köyü, Bahçelievler Mah., Bakırlı Köyü, Baltalı Köyü, Banaz Köyü, Berk Mah., Beşkavaklar Mah., Borazanlar Mah., Bozarmut Köyü, Bünüş Köyü, Bürnük Köyü, Çakmaklar Mah., Çampınar Köyü, Çamyayla Köyü, Çanakçılar Köyü, Çatakören Köyü, Çaygökpınar Köyü, Çayırköy Köyü, Çepni Köyü, Çıkınlar Mah., Çıvrıl Mah., Çobankaya Köyü, Çömlekçiler Köyü, Çukurören Köyü, Dağkent Mah., Değirmenbeli Köyü, Değirmenderesi Köyü, Demirciler Köyü, Dereceören Köyü, Dodurga Mah., Doğancı Köyü, Elmalık Köyü, Ericek Köyü, Fasıl Köyü, Fatih Mah, Gökpınar Köyü, Gölcük Köyü, Gölköy Köyü, Gölyüzü Mah., Gövem Köyü, Güneyfelekettin Köyü, Hıdırşeyhler Köyü, Ilıcakınık Köyü, İhsaniye Mah., İzzetbaysal Mah., Kandamış Köyü, Karacaağaç Mah., Karaçayır Mah., Karaköy Köyü, Karamanlar Köyü, Karamanlı Mah., Kasaplar Mah., Ketenler Köyü, Kılıçarslan Mah., Kındıra Köyü, Kırha Köyü, Kolköy Köyü, Kozlu Köyü, Köprücüler Köyü, Köroğlu Mah., Kuruçay Mah., Kuzfındık Köyü, Kuzörendağlı Köyü, Kuzörenemirler Köyü, Kültür Mah., Küplüce Köyü, Kürkçüler Mah., Merkeşler Köyü, Merkez Mah., Mesciler Köyü, Mesçiçele Köyü, Muratlar Köyü, Musluklar Köyü, Mustakimler Köyü, Nuhlar Köyü, Oğulduruk Köyü, Okçular Köyü, Ovadüzü Mah., Ömerler Köyü, Örencik Köyü, Paşaköy Mah., Pelitcik Köyü, Pirahmetler Köyü, Piroğlu Köyü, Rüzgarlar Köyü, Saçcılar Köyü, Sağlık Mah., Salıbeyler Mah., Sandallar Mah., Saraycık Köyü, Sarıcalar Mah., Sazakkınık Köyü, Sazakşeyhler Köyü, Sebenardı Köyü, Semerciler Köyü, Semerkant Mah., Seyit Mah., Sultan Köyü, Sultanbey Köyü, Sümer Mah., Tabaklar Mah., Tarakçı Köyü, Taşçılar Köyü, Taşoluk Köyü, Tekkedere Köyü, Tekkeışıklar Köyü, Tepecik Mah., Tetemeçele Köyü, Tokmaklar Köyü, Topardıç Köyü, Ulumescit Köyü, Umutkent Mah., Vakıfgeçitveren Köyü, Yakabayat Köyü, Yakuplar Köyü, Yaşamkent Mah., Yayladınlar Köyü, Yazıören Köyü, Yeniakçakavak Köyü, Yenicepınar Köyü, Yeniçaydurt Köyü, Yenigeçitveren Köyü, Yenigüney Köyü, Yeniköy Köyü, Yenipelitçik Köyü, Yenisefa Köyü, Yeşilçele Köyü, Yeşilköy Köyü, Yolçatı Köyü, Yukarıçamlı Köyü, Yukarıçarşı Mah., Yumrukaya Köyü, Yuva Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Merkez adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Merkez Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Merkez posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Merkez seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Merkez Posta Kodu 2023

Web sitemizde Merkez posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Merkez posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Merkez posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Merkez adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Merkez adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Merkez adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Merkez nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Merkez da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Merkez Mahalleleri