Kıbrıscık Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 14610

Posta Kodu Sorgulama

Kıbrıscık Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 14610. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kıbrıscık adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kıbrıscık’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kıbrıscık Posta Kodu 14610. Kıbrıscık adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kıbrıscık Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kıbrıscık adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kıbrıscık gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kıbrıscık adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kıbrıscık posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kıbrıscık da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kıbrıscık adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kıbrıscık Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kıbrıscık Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kıbrıscık İlçesinde toplamda 23 tane mahalle bulunmaktadır. Kıbrıscık Mahalleleri (Alanhimmetler Köyü, Alemdar Köyü, Bali Köyü, Belen Köyü, Borucak Köyü, Bölücekkaya Köyü, Çökeler Köyü, Deveci Köyü, Deveören Köyü, Dokumacılar Köyü, Geriş Köyü, Karacaören Köyü, Karadoğan Mah., Karaköy Köyü, Kılkara Köyü, Kızılcaören Köyü, Kökez Köyü, Köroğlu Mah., Köseler Köyü, Kuzca Köyü, Nadas Köyü, Sarıkaya Köyü, Yazıca Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kıbrıscık adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kıbrıscık Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kıbrıscık posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kıbrıscık seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kıbrıscık Posta Kodu 2024

Web sitemizde Kıbrıscık posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kıbrıscık posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kıbrıscık posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kıbrıscık adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kıbrıscık adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kıbrıscık adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kıbrıscık nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kıbrıscık da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kıbrıscık Mahalleleri