Göynük Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 14780

Posta Kodu Sorgulama

Göynük Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 14780. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Göynük adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Göynük’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Göynük Posta Kodu 14780. Göynük adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Göynük Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Göynük adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Göynük gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Göynük adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Göynük posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Göynük da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Göynük adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Göynük Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Göynük Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Göynük İlçesinde toplamda 71 tane mahalle bulunmaktadır. Göynük Mahalleleri (Ahmetbeyler Köyü, Akçaalan Köyü, Aksaklar Köyü, Alanköy Köyü, Arıkçayırı Köyü, Arızlar Köyü, Aşağıkınık Köyü, Bayındır Köyü, Bekirfakılar Köyü, Boyacılar Köyü, Bozcaarmut Köyü, Bölücekova Köyü, Bulanık Köyü, Ceylanlı Köyü, Cuma Mah., Çamlıca Köyü, Çapar Köyü, Çatacık Köyü, Çayköy Köyü, Çaylakköy Köyü, Çeşme Mah., Çubukköy Köyü, Dağhacılar Köyü, Dağşeyhler Köyü, Dedeler Köyü, Değirmenözü Köyü, Demirhanlar Köyü, Ekinciler Köyü, Gökçesaray Köyü, Güneyçalıca Köyü, Gürpınar Köyü, Hacıabdi Mah., Hacımahmut Köyü, Hasanlar Köyü, Hilaller Köyü, Himmetoğlu Köyü, Hisarözü Köyü, İbrahimözü Köyü, Karaaliler Köyü, Karaardıç Köyü, Karacalar Köyü, Kaşıkçışeyhler Köyü, Kayabaşı Köyü, Kayalıdere Köyü, Kepkebir Mah., Kılavuzlar Köyü, Kızılkuyu Köyü, Kilçiler Köyü, Kozcağız Köyü, Köybaşı Köyü, Kumcuk Köyü, Kuyupınar Köyü, Kürnüç Köyü, Memeceler Köyü, Mustanlar Köyü, Narzanlar Köyü, Örencik Köyü, Pelitcik Köyü, Sarıcalar Köyü, Sarılar Köyü, Sofuali Mah., Soğukçam Köyü, Susuz Köyü, Sünnet Köyü, Tekirler Köyü, Tepebaşı Köyü, Umurlar Köyü, Yenice Mah., Yeniköy Köyü, Yeşilyazı Köyü, Yukarıkınık Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Göynük adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Göynük Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Göynük posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Göynük seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Göynük Posta Kodu 2023

Web sitemizde Göynük posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Göynük posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Göynük posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Göynük adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Göynük adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Göynük adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Göynük nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Göynük da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Göynük Mahalleleri