Gerede Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 14900

Posta Kodu Sorgulama

Gerede Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 14900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Gerede adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Gerede’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Gerede Posta Kodu 14900. Gerede adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Gerede Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Gerede adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Gerede gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Gerede adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Gerede posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Gerede da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Gerede adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Gerede Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Gerede Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Gerede İlçesinde toplamda 101 tane mahalle bulunmaktadır. Gerede Mahalleleri (Afşartarakçı Köyü, Ağızörengüney Köyü, Ahmetler Köyü, Akbaş Köyü, Akçabey Köyü, Akçaşehir Köyü, Aktaş Köyü, Aktaşkurtlar Köyü, Asmaca Köyü, Aşağıovacık Köy, Aşağıörenbaşı Köyü, Aydınlar Köyü, Bahçedere Köyü, Bahçelievler Mah., Balcılar Köyü, Beşkonak Köyü, Birinciafşar Köyü, Bünüş Köyü, Çalaman Köyü, Çalışlar Köyü, Çayören Köyü, Çayörengüney Köyü, Çoğullu Köyü, Çukurca Köyü, Dağkara Köyü, Danışmentler Köyü, Davutbeyli Köyü, Dayıoğlu Mah., Demirciler Mah., Demircisopran Köyü, Demirler Köyü, Dikmen Köyü, Dorukkaya Köyü, Dursunfakı Köyü, Elören Köyü, Enseliler Köyü, Ertuğrulköy Köyü, Eymir Köyü, Geçitler Köyü, Göynükören Köyü, Güneydemirciler Köyü, Hacılar Köyü, Halaşlar Köyü, Hasanlar Köyü, Havullu Köyü, Ibrıcak Köyü, İkinciafşar Köyü, İmamlar Köyü, İnköy Köyü, Kabiller Mah., Kalaç Köyü, Kapaklı Köyü, Karacadağ Köyü, Karacadağdemirci Köyü, Karapazar Köyü, Kavacık Köyü, Kayıkiraz Köyü, Kayısopran Köyü, Kazanlar Köyü, Kitirler Mah., Koçumlar Köyü, Kösreli Köyü, Külef Köyü, Kürkçüler Köyü, Macarlar Köyü, Mankallar Köyü, Mircekirazköyü, Mukamlar Köyü, Muratfakı Köyü, Mürdükler Köyü, Nuhören Köyü, Organize Sanayii, Orta Mah., Ortaca Köyü, Örencik Köyü, Salur Köyü, Samat Köyü, Sapanlıurgancılar Köyü, Sarıoğlu Köyü, Seviller Mah., Sipahiler Köyü, Sofular Köyü, Sungurlar Köyü, Süllertoklar Köyü, Tatlar Köyü, Ulaşlar Köyü, Ümitköy Köyü, Yağdaş Köyü, Yakaboy Köyü, Yakakaya Köyü, Yazıkara Köyü, Yazıköy Köyü, Yelkenler Köyü, Yenecik Köyü, Yeni Mah., Yeniyapar Köyü, Yeşilvadi Köyü, Yukarıovacık Köy, Yukarıörenbaşı Köyü, Yunuslar Köyü, Zeyneller Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Gerede adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gerede Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gerede posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Gerede seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Gerede Posta Kodu 2023

Web sitemizde Gerede posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Gerede posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Gerede posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Gerede adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Gerede adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Gerede adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Gerede nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Gerede da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Gerede Mahalleleri