Tatvan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 13200

Posta Kodu Sorgulama

Tatvan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 13200. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Tatvan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Tatvan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Tatvan Posta Kodu 13200. Tatvan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Tatvan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Tatvan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Tatvan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Tatvan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Tatvan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Tatvan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Tatvan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Tatvan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Tatvan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Tatvan İlçesinde toplamda 80 tane mahalle bulunmaktadır. Tatvan Mahalleleri (Adabağ Köyü, Anadere Köyü, Bahçelievler Mah., Benekli Köyü, Bolalan Köyü, Budaklı Köyü, Cumhuriyet Mah., Çağlayan Mah., Çalıdüzü Köyü, Çanakdüzü Köyü, Çavuşlar Köyü, Çayırönü Köyü, Çevre Köyü, Dağdibi Köyü, Dalda Köyü, Dibekli Löyü, Dolluca Köyü, Dönertaş Köyü, Dumlupınar Mah., Düzcealan Köyü, Eğritaş Köyü, Esentepe Mah., Fatih Mah., Fuar Mah., Göllü Köyü, Güntepe Köyü, Güreşçi Köyü, Hanelmalı Köyü, Harmanlı Köyü, Hidayet Mah., İşletme Mah., Kağınlı Köyü, Kale Mah., Karataş Mah., Karşıyaka Mah., Kaynarca Köyü, Kırkbulak Köyü, Kısıklı Köyü, Kıyıdüzü Köyü, Kolbaşı Köyü, Koruklu Köyü, Koyluca Köyü, Koyunpınar Köyü, Köprücük Köyü, Kuruyaka Köyü, Kuşluca Köyü, Küçüksu Mah., Küllüce Köyü, Kültür Mah., Merkez Mah., Nohutlu Köyü, Obuz Köyü, Odabaşı Köyü, Oruçlu Köyü, Örenlik Köyü, Pınarbaşı Mah., Sallıca Köyü, Saray Mah., Sarıdal Köyü, Sarıkum Köyü, Sosyal Mah., Söğütlü Köyü, Suboyu Köyü, Şentepe Köyü, Şirinevler Mah., Teknecik Köyü, Tokaçlı Köyü, Topraklı Köyü, Tosunlu Köyü, Tuğ Mah., Ulusoy Köyü, Uncular Köyü, Uslu Köyü, Yassıca Köyü, Yediveren Köyü, Yeni Mah., Yeşilmezra Mah., Yoncabaşı Köyü, Yumrukaya Köyü, Yumurtatepe Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Tatvan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tatvan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tatvan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Tatvan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Tatvan Posta Kodu 2023

Web sitemizde Tatvan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Tatvan posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Tatvan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Tatvan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Tatvan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Tatvan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Tatvan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Tatvan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Tatvan Mahalleleri