Mutki Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 13700

Posta Kodu Sorgulama

Mutki Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 13700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Mutki adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Mutki’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Mutki Posta Kodu 13700. Mutki adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Mutki Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Mutki adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Mutki gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Mutki adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Mutki posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Mutki da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Mutki adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Mutki Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Mutki Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Mutki İlçesinde toplamda 63 tane mahalle bulunmaktadır. Mutki Mahalleleri (Açıkalan Köyü, Ağılkoyun Köyü, Akıncı Köyü, Alacık Mah., Alatoprak Köyü, Arpalıseki Köyü, Aydemir Köyü, Bağarası Köyü, Balıca Köyü, Ballı Köyü, Boğazönü Köyü, Bozburun Köyü, Çatalerik Köyü, Çatalsöğüt Köyü, Çaygeçit Köyü, Çayırlı Köyü, Çığır Köyü, Çiftliyol Köyü, Çiğdemalan Köyü, Çukurca Köyü, Dağlık Köyü, Dereyolu Köyü, Ekizler Köyü, Erler Köyü, Göztepe Köyü, Gümüşkanat Köyü, Güvenli Köyü, İkizler Köyü, Kapaklı Köyü, Kapıkaya Köyü, Karabudak Köyü, Kaşak Köyü, Kaşıklı Köyü, Kayabaşı Köyü, Kayran Köyü, Kocainiş Köyü, Kovanlı Köyü, Koyunlu Köyü, Kuşdili Köyü, Küllüce Köyü, Merkez Mah., Oğur Köyü, Özen Köyü, Pınarbaşı Mah., Salman Köyü, Sarıçiçek Köyü, Sekiliyazı Köyü, Taşboğaz Köyü, Taşlıpınar Mah., Tolgalı Köyü, Uran Köyü, Uzunyar Köyü, Üçadım Köyü, Üstyayla Köyü, Yanıkçınar Köyü, Yaşlıca Köyü, Yazıcık Köyü, Yeni Mah., Yenibağ Mah., Yenidoğan Köyü, Yeniköy Köyü, Yumrumeşe Köyü, Yuvalıdam Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Mutki adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Mutki Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Mutki posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Mutki seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Mutki Posta Kodu 2023

Web sitemizde Mutki posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Mutki posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Mutki posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Mutki adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Mutki adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Mutki adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Mutki nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Mutki da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Mutki Mahalleleri