Hizan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 13600

Posta Kodu Sorgulama

Hizan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 13600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Hizan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Hizan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Hizan Posta Kodu 13600. Hizan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Hizan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Hizan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Hizan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Hizan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Hizan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Hizan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Hizan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Hizan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Hizan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Hizan İlçesinde toplamda 64 tane mahalle bulunmaktadır. Hizan Mahalleleri (Akbıyık Köyü, Akçevre Köyü, Akdik Köyü, Aladana Köyü, Altınoluk Mah., Aşağıkarasu Mah., Bahçelievler Mah., Ballı Köyü, Ballıca Köyü, Bozpınar Köyü, Budaklı Köyü, Çatakdeğirmen Köyü, Çayır Köyü, Çökekyazı Köyü, Doğancı Köyü, Döküktaş Köyü, Ekinli Köyü, Ekintepe Köyü, Elmacık Köyü, Erencik Köyü, Esentepe Mah., Gayda Köyü, Gökay Köyü, Gökçimen Mah., Gürece Köyü, Harmandöven Köyü, Horozdere Köyü, İçlikaval Köyü, İncirli Köyü, Kalkanlı Köyü, Kapısuyu Köyü, Karaağaç Köyü, Karbastı Köyü, Karlıtepe Köyü, Kayadeler Köyü, Keçeli Köyü, Keklik Köyü, Kepirli Köyü, Koçlu Köyü, Koçyiğit Köyü, Kolludere Köyü, Kültür Mah., Merkez Mah., Oymapınar Köyü, Örgülü Köyü, Sağırkaya Köyü, Sağırtaş Köyü, Sarpkaya Köyü, Sürücüler Köyü, Süttaşı Köyü, Taşlıpınar Mah., Tutumlu Köyü, Ürünveren Köyü, Yaylacık Köyü, Yelkıran Köyü, Yemişli Mah., Yenicik Köyü, Yenikent Mah., Yeşilova Mah., Yığınkaya Köyü, Yoğurtlu Köyü, Yolbilen Köyü, Yukarıayvacık Köyü, Yukarıçalı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Hizan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hizan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hizan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Hizan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Hizan Posta Kodu 2023

Web sitemizde Hizan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Hizan posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Hizan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Hizan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Hizan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Hizan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Hizan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Hizan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Hizan Mahalleleri