Güroymak Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 13800

Posta Kodu Sorgulama

Güroymak Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 13800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Güroymak adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Güroymak’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Güroymak Posta Kodu 13800. Güroymak adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Güroymak Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Güroymak adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Güroymak gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Güroymak adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Güroymak posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Güroymak da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Güroymak adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Güroymak Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Güroymak Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Güroymak İlçesinde toplamda 52 tane mahalle bulunmaktadır. Güroymak Mahalleleri (Arpacık Köyü, Aşağıkolbaşı Köyü, Bağlar Mah., Barajyolu Mah., Bölmedere Mah., Budaklı Köyü, Camii Mah., Cevizyatağı Köyü, Cumhuriyet Mah., Çallı Köyü, Çayarası Köyü, Çıtak Köyü, Değirmenköy Köyü, Erentepe Mah., Evren Mah., Gedikpınar Köyü, Gölbaşı Köyü, Gültepe Mah., Günkırı Köyü, Güzelli Köyü, Hürriyet Mah., Kaleli Köyü, Kavunlu Köyü, Kekliktepe Köyü, Köşk Mah., Kuştaşı Köyü, Kümbet Mah., Nurtepe Mah., Oduncular Köyü, Özkavak Köyü, Pınarbaşı Mah., Refahiye Mah., Saklı Köyü, Sütderesi Köyü, Şenevler Mah., Şenkaya Mah., Şenova Mah., Şentepe Mah., Şenyayla Mah., Şenyurt Mah., Şirintepe Mah., Tahtalı Köyü, Taşüstü Köyü, Üzümveren Köyü, Yamaçköy Köyü, Yazıkonak Köyü, Yemişveren Köyü, Yeni Mah., Yeşilova Mah., Yeşiltepe Mah., Yeşilyurt Mah., Yukarıkolbaşı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Güroymak adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Güroymak Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Güroymak posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Güroymak seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Güroymak Posta Kodu 2023

Web sitemizde Güroymak posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Güroymak posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Güroymak posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Güroymak adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Güroymak adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Güroymak adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Güroymak nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Güroymak da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Güroymak Mahalleleri