Ahlat Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 13400

Posta Kodu Sorgulama

Ahlat Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 13400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Ahlat adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Ahlat’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Ahlat Posta Kodu 13400. Ahlat adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Ahlat Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ahlat adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Ahlat gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Ahlat adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Ahlat posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Ahlat da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Ahlat adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Ahlat Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Ahlat Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Ahlat İlçesinde toplamda 41 tane mahalle bulunmaktadır. Ahlat Mahalleleri (Akçaören Köyü, Alakır Köyü, Bahçe Köyü, Burcukaya Köyü, Cemalettin Köyü, Çatalağzı Köyü, Çukurtarla Köyü, Develik Köyü, Dilburnu Köyü, Erkizan Mah., Gölgören Köyü, Güzelsu Köyü, Harabaşehir Mah., İkikubbe Mah., Kacer Mah., Kale Mah., Kınalıkoç Köyü, Kırıkkaya Köyü, Kırkdönüm Köyü, Kırklar Mah., Kulaksız Mah., Kurtuluş Mah., Kuşhane Köyü, Kültür Mah., Nazik Köyü, Orta Mah., Otluyazı Köyü, Saka Köyü, Saray Mah., Selçuklu Mah., Serinbayır Köyü, Seyrantepe Köyü, Soğanlı Köyü, Tahtısüleyman Mah., Taşharman Köyü, Tunus Mah., Uludere Köyü, Yeniköprü Köyü, Yıldızlar Mah., Yoğurtyemez Köyü, Yuvadamı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Ahlat adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ahlat Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ahlat posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Ahlat seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Ahlat Posta Kodu 2024

Web sitemizde Ahlat posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Ahlat posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Ahlat posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Ahlat adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Ahlat adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Ahlat adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Ahlat nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Ahlat da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Ahlat Mahalleleri